banner642
Tahsin Kurumahmut
Tahsin Kurumahmut
24 Eylül 2017 Pazar 13:46
AK Parti’ye %70 oy verdiğimiz için yollarımız yapılmıyor

Bafra İlçesi Tü­tün­cü­ler, Len­ger­li, Ev­re­nu­şa­ğı,Sür­me­li,Ulu­ağaç,Çal­köy,Ye­şil­köy Ma­hal­le­si sa­kin­le­ri Ev­re­nu­şa­ğı Ma­hal­le­sin­de top­la­na­rak yol ka­pa­ta­rak eylem yaptı. Uzun sü­re­dir ya­pıl­ma­yan Ma­hal­le grup yol­la­rı için yıl­lar­dır di­lek­çe ver­dik­le­ri­ni be­lir­ten ma­hal­le sa­kin­le­ri basın açık­la­ma­sı yaptı. Açık­la­ma­da ko­nu­şan Tü­tün­cü­ler Ma­hal­le Muh­ta­rı Halil Gün­gör, " Len­ger­li, Tü­tün­cü­ler, ma­hal­le­sin­den baş­la­yıp Evrenuşağı,Sür­me­li,Ulu­ağaç,Çal­köy,Ye­şil­köy`e bağ­la­nan grup yolu 10 km olup, ara­lık­lı beton ça­lış­ma­sı ya­pıl­mış­tır.

BÜYÜKŞEHİR BİLİYOR

Adı geçen yol için gerek Sam­sun Bü­yük­şe­hir Be­le­di­ye­si­ne ge­rek­se Bafra Şube Mü­dür­lüğüne mü­te­ad­dit ya­zı­lı ve sözlü ola­rak baş­vur­du­ğu­muz halde, bu­gü­ne kadar hiç­bir sonuç ala­ma­dık.Yolun 3 yıl­dır kul­la­nı­la­maz halde ol­du­ğu Sam­sun Bü­yük­şe­hir Be­le­di­ye­si­nin bil­gi­si da­hi­lin­de­dir.

Ni­te­kim mev­cut yol için bu­gü­ne kadar hiç­bir ça­lış­ma ya­pıl­ma­mış, kısa sü­re­li ya­pı­lan bakım ve ona­rım­lar hiç­bir işe ya­ra­ma­mış­tır. Ya­ma­lı halde bu­lu­nan bu yolu, 2 adet il­köğ­re­tim oku­lu­na, 30 adet ser­vis aracı ve 12 köy­den öğ­ren­ci­ler gel­mek­te­dir. Bu yol sür­me­li or­ga­nik köy yolu her hafta yüz­ler­ce araç­la zi­ya­re­te ge­len­ler artık yolun bo­zuk­lu­ğu yü­zün­den zi­ya­ret­ler­den vaz­geç­miş­tir. Yolun diğer önemi ise, bu yol­dan Bafra il­çe­si­ni, 19 Mayıs il­çe­si tu­rizm böl­ge­si­ne bağ­la­yan, 100 yıl­lık yol ol­ma­sı­dır.3 yıl­dır her gelen si­ya­set­çi bü­rok­rat­lar yol sözü ver­mek­te, ne yazık ki ver­dik­le­ri söz­le­ri ye­ri­ne ge­tir­me­mek­te­dir.

Bu yolda bu­lu­nan köy­ler­de ya­şa­yan, 5000 e yakın va­tan­da­şı­mız mağ­dur ol­muş­tur. Bu böl­ge­de ya­şa­yan in­san­lar ekip biç­tik­le­ri sebze ve mey­ve­le­ri toz­dan yi­ye­mez hale gel­miş­tir. Özel­lik­le yol ke­na­rın­da bu­lu­nan ev­le­rin mağ­du­ri­ye­ti daha fazla ya­şa­mak­ta­dır. Her de­fa­sın­da muh­tar­lık ma­ka­mı­na değer veren ve her top­lan­tı­sı­na davet eden sayın cum­hur­baş­ka­nı­mı­za se­si­mi­zi du­yur­mak ve yo­lu­mu­zun bir önce ya­pıl­ma­sı­nı sağ­la­mak­tır" dedi. Son Olarak’da Yusuf Ziya Yılmaz AK Partiye %70 oy verdiğimiz için grup yollarımızı yapmıyor.dedi.

7 Ma­hal­le sa­ki­ni basın açık­la­ma­sı­nın ar­dın­dan ey­lem­le­ri­ne son verdi. Eylem sü­re­si bo­yun­ca Bafra İlçe Jan­dar­ma Ko­mu­tan­lı­ğı ekip­le­ri gü­ven­lik ön­lem­le­ri aldı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner776

banner775