banner944
Tahsin Kurumahmut
Tahsin Kurumahmut
06 Eylül 2021 Pazartesi 12:38
Hacker Olduğu iddia edilen Dağhan Büyükkantarcıoğlu,konuştu ortalık karıştı

Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın basın bürosu bugün Samsun medyasına "SAMSUN KUMSALININ TAHRİP EDİLMESİ HABERİ" adlı bir mail gönderdi. Mailde gönderilen fotoğraflar arasında sonradan 'sehven' olduğu iddia edilen ve CHP Samsun eski Milletvekili Hayati Tekin’e ait olan yazışmaların ekran görüntülerinin olması dikkat çekti.

"ÇIPLAK FOTOĞRAFLARI AL GEL"


Hayati Tekin'e ait olduğu yazışmalarda konum paylaşılarak 'çıplak fotoğrafları al gel' ifadesinin dikkat çekti. Bu fotoğrafları sehven mi yoksa kasıtlı olarak mı servis edildiği merak konusu oldu.

ŞANTAJ İDDİASI

Elde edilen bilgilere göre eski milletvekili Hayati Tekin'in kızına bir hacker tarafından elinde müstehcen görüntülerinin olduğu iddiası ile şantaj yapıldı.
Kenthaber'e konuşan Eski milletvekili Hayati Tekin, kızının yaşadığı durumu kendisine iletmesi üzerine hacker ile iletişim kurarak mesajlaşmaya başladığnı aktardı.
Hacker'ı görüşme için evine çağıran Tekin, şahsa gelirken iddia ettiği çıplak resimleri de getirmesini WhatsApp üzerinden yazdığı öğrenildi.
Hayati Tekin'in kızına şantaj yapan şahsı yakalatarak şikayetçi olduğu, iddia edilen söz konusu çıplak resimlerin olmadığı farklı yol ve yöntemlerle montaj uygulaması yapıldığı ve olayın yargıda olduğu kaydedildi.

CEVAP HAKKINI KULLANDI

Haberde geçen Hacker lakaplı Dağhan Büyükkantacıoğlu,Avukat aracılığıyla bizlere ulaşarak cevap hakkını kullanmak istedi.Avukat aracılığıyla gönderilen metni noktasına ve virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz….

05.09.2021

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE,

Şahsım hakkında siteniz Brthaber.com’da 25 Ağustos 2021 tarihli, “ Samsun Siyaseti Çirkinleşti.” başlıklı haberde; kişilik haklarımın ihlali ve basın yayın yoluyla şahsıma “hacker”, “şantajcı”, “montajcı” ve kolluk/yargı marifetiyle yakalatılmış bir suçlu gibi ithamlarla yalan, kurgu ve gerçeğe aykırı haber karşısında şahsımda doğan cevap ve düzeltme hakkını içeren tekzibimdir.

 1. Öncelikle ilgili haberlerde bahsedildiği gibi Hayati Tekin’in kızına şantaj yapan bir hacker değil, Hayati Tekin’in kızı I. Tekin ile 7 Kasım 2020 – 21 Mayıs 2021 tarihine kadar evlilik yolunda aynı çatı altında gönül birlikteliği yaşamış eski erkek arkadaşıyım. I. Tekin’in yargıya verdiği kendi ifadelerinde de bu açıkça belirtilmiştir.

 1. I. Tekin’in ilişkimiz içerisindeki güven ve sadakat duygusunu sarsıcı bazı eylemlerde bulunması ve bu eylemlerle birlikte bazı özel paylaşımlar yapmasını farketmem sonrası; 21 Mayıs 2021 tarihinde İstanbul İlinde birlikte yaşadığımız Gaziosmanpaşa’daki dairede tartıştık ve kendisinden aynı günün gecesi ayrıldım.

 1. COVID-19 pandemisi sebebiyle uygulanan tam kapanma kapsamında sokağa çıkma yasağı bulunan 21 Mayıs 2021 tarihi gecesi, Hayati Tekin şahsımın telefonun numarasını ilişkimizi başından sonuna bilen eşi A. Tekin’den veya kendilerine ilişkim süresince ağabeylik dahi yaptığım evlatları Ö. Tekin ve C. Tekin’den almak marifetiyle şahsımı arayıp tartışmanın sebebini ve kızıyla birlikte İstanbul ilinde yaşadığım dairede ne işim olduğunu sormuş, tartışmanın odak noktası olan gayri ahlaki şahsım dışındaki paylaşımlar hakkında kendisine sözlü bilgi vermem üzerine şahsıma telefonda hakaretler de ederek Ankara İlinden arabasıyla yola çıkacağını ve yanıma geleceğini söylemiştir.

 1. Bunun üzerine Gaziosmanpaşa’daki daireden çıkıp; önce ilişkimizdeki sadakat duygusunu sarsıcı eylemlerde bulunduğu şahıslardan birinin yanına giderek konu hakkında detaylı bilgi aldım ve öğrendiklerim karşısında üzülerek bir daha I. Tekin’le görüşmemek üzere Kadıköy/İstanbul’da bulunan şahsımın MERNİS adresi olan daireye geçtim.

 1. Sabaha karşı saat 04:00 sularında şahsımı tekrar arayan Hayati Tekin; ikamet ettiğim Kadıköy/İstanbul adresindeki sitemin kapısında olduğunu beyan ederek, aracının bulunduğu konumu whatsappdan atarak şahsımı aşağıya çağırmış ve yukarıda ifade ettiğim şekilde ayrılığımıza sebep olan ancak şahsımda bulunmayan fotoğrafları da alarak aşağıya gelmemi istemiştir. Kendisine cevaben whatsapp mesajında dairemin açık adresini vererek yukarıya, daireme çağırmama rağmen; ısrarla aşağıya inmemi istemesi sonrası yanına gittim ve Hayati Tekin’i kendine ait olduğunu bildiğim aracıyla site otoparkının önünde gördüm.

 1. Kendisine önce yaşça bir büyüğüm; hatta bir devlet büyüğü olması sonra da 7 ay boyunca gönül birlikteliği yaşadığım I. Tekin’in babası olması sebebiyle “evime buyrun yoldan geldiniz, yukarıda konuşalım” dememe rağmen sitemin önünde “buraya 3 mermiyle geldim, birini sana, birini kızıma, birini de kendime sıkacağım” “çıplak fotoğrafları göster” şeklinde bağırarak şahsımı tehdit edip sinkaflı hakaretler etmiştir.

 1. Konunun hassasiyeti, o tarihte sevdiğim I. Tekin’i zor durumda bırakmamak ve I.Tekin’in annesi A. Tekin’in konunun hassasiyeti gereği daha fazla yıpranmaması için “o kadar çok şey gördüm ve öğrendim ki, anlatacak çok şey var ama susuyorum” diyerek konuyu kapatmayı tercih ettim. O gece yaşanan bu üzücü adli konu hakkında tüm delil, görüntü ve tanıklarıyla beraber avukatımla birlikte İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına TCK 106 kapsamında Hayati Tekin’den şikayetçi oldum ve şahsımı öldürmekle tehdit etmesi sebebiyle İstanbul Anadolu 1. Aile Mahkemesinden Hayati Tekin ve kızı I. Tekin’den de 6284 Sayılı Kanuna istinaden koruma kararı aldırdım.

 1. Yaşanan bu olaylar sonrası daha da panikleyen I. Tekin ailesi nezninde kendini aklama ve masum gösterme çabasına girmiş ve Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı’na hakkımda mesnetsiz iddialarla suç duyurusunda bulunmuştur.

 1. I. Tekin’in hakkında öğrenmiş olduğum bu gayri ahlaki hareket tarzları karşısında hezeyana kapılarak ailesinin gece boyunca seyahat ederek Ankara’dan İstanbul’a gelmesine üzülen babam Emekli Tümgeneral Alaattin Tamer Büyükkantarcıoğlu; Hayati Tekin’i telefonla aramış ve üzüntüsü belirtmiştir. Bu görüşmede Hayati Tekin’in şahsıma yapmış olduğu tehditi, görüşmeleri esnasında babama da aktardığını ve hatta kızının hataları olduğunu söylediğini babama iletmiştir.

 1. Bu olaylar sonrası eski milletvekili Hayati Tekin’in şahsıma uyguladığı psikolojik ve fiziki tehdit/baskı neticesinde şahsımın hayati tehlikesi bulunması hususuyla beraber kızı I. Tekin’in şahsi aracıyla İstanbul İlinde babası emekli milletvekili Hayati Tekin araçta bulunmazken milletvekili araç kartıyla gezmesi konusunu dile getirmek amacıyla İYİ Parti’nin Sayın Genel Başkanı Meral Akşener’i ve Yardımcıları Sayın Koray Aydın ve Sayın Erhan Usta’yı; Hayati Tekin’in siyasi rakibi değil İYİ Parti’nin yetkilileri olması sebebiyle elektronik posta ile bilgilendirmek istedim.

 1. Bu bilgilendirmede; karşı tarafın gizlilik kararı aldırmadığı ilgili savcılık dosyasına kendi eliyle sunduğu 22.05.2021 tarihli ilgili whatsapp yazışmasını ve I. Tekin’in babasına ait milletvekili araç kartıyla gezdiği görselleri de ekleyerek, SADECE ŞAHSIMIN TEHDİT ALTINDA OLUP CAN GÜVENLİĞİMİN BULUNMADIĞINI ve USULSÜZ KULLANILAN ARAÇ KARTI hakkında yardım; gereğinin yapılması hususunda bilgi talep ettim ve usulsuz kullanılan araç kartı hakkında TBMM Dilekçe Komisyonu’na da elektronik dilekçe sundum. Özel Hayatın Gizliliği, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve konunun yargıya taşınması nedeniyle ilgili elektronik postada başka hiçbir konu ve bilgi paylaşmadım.

 1. İlgili whatsapp görüşmesine ait görselin İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Erhan Usta’nın Danışmanı vasıtasıyla “sehven” Samsun’un yerel basınına yollandığını ve BafraHaber (BRTHaber.com)’da Tahsin Kurumahmut imzasıyla; haber alma ve vermenin etik kuralları gözetilmeksizin ve basın ahlak yasası kuralları hiçe sayılarak masumiyet karinemin çiğnendiğini, konu hakkında hiçbir araştırma yapılmadan; kasıtlı, taraflı, yalan ve şahsımı rencide ecidi haberler yayınlandığını; şahsımın da “hacker”, “şantajcı”, “montajcı” ve kolluk/yargı marifetiyle yakalatılmış bir suçlu gibi sıfatlarla yaftalandığını görmüş bulunmaktayım.

 1. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Erhan Usta’ya yolladığım ve aynı zamanda karşı tarafça da ilgili savcılık dosyasına sunulan görselin oturduğum konutun lokasyonu işaret edilerek şahsımın ikamet etmiş olduğu Kadıköy/İstanbul’da ki mahal olmasına rağmen ve Hayati Tekin’e “neredesiniz, buyrun evime gelin “... Blokta ... kat ... dairedeyim” dediğim kısımlar ile Hayati Tekin’in şahsıma yazdığı “kapıdayım, hayır güvenliğin önünde bekliyorum” ibareleri de açıkça paylaşılmayarak, sanki Hayati Tekin’in kendi aile evine sabaha karşı saat 04:00’de  “kızının fotoğraflarına montaj yapan şantajcı bir hacker”ı davet edip yakalatmış gibi hayal ürünü bir kurguyla hangi maksat ve amaçla yapıldığı anlaşılmayan bir şekilde kamuoyu kasıtlı olarak yanıltılmıştır.

 1. Bilinmelidir ki, Hayati Tekin’in İstanbul İlinde bir ikameti olmadığı gibi; 3 çocuğu ve 1 eşi bulunan bir aile babasının sabaha karşı 04:00’da da aile evine ilgili haberlerde iddia edildiği gibi “montajcı, şantajcı hacker” bir şahsı davet etmesi de hayatın doğal akışına aykırıdır. Ayrıca ilgili whatsapp yazışmasındaki lokasyon görselindeki sokak isimlerini arama motorlarına ve harita uygulamalarına yazarak ilgili lokasyonun Kadıköy/İstanbul’da olduğunu 10 yaşındaki bir çocuğun dahi rahatça bulup öğrenebileceği bu detay; “EN DOĞRU, EN TARAFSIZ” haber portalı olduğunu iddia eden haber sitesi başta olmak üzere Samsun’un yerel haber sitelerinin gözünden kaçırması ve/veya araştırılmadan kasıtlı, yanlı haber yapılması da düşündürücüdür.

 1. 04.09.2021 tarihi itibariyle tarafımca yargıya intikal etmiş değişik suç başlıklarından Hayati Tekin’e açtığım 2, kızı I. Tekin’e açtığım 8 adli soruşturma ve CİMER/SABİM şikayetlerine istinaden T.C. Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu, İstanbul/Samsun/Ankara İl Sağlık Müdürlüğü tarafından I. Tekin’in doktor sıfatıyla işlediği suçlardan da ayrı ayrı yürütülen idari soruşturmaları bulunmaktadır.

 1. Böylesine hassas; şahsımı ve ailemi derinden yaralayan ve hiç şüphesiz eski kız arkadaşım I. Tekin’de başta olmak üzere Tekin ailesini de üzen konunun “sehven” gönderilen bir whatsapp görüşmesi görseli üzerine nereden edinildiği belli olmayan ancak Hayati Tekin veya yakın çevresinden alınmış olabileceği değerlendirilen yalan beyanların I. Tekin veya babası Hayati Tekin tarafından yapılacak müracaatlarla ve mahkeme kararıyla kaldırılması, tekzip edilmesi mümkün iken ve böylece her iki tarafın günlük yaşantılarını ve geleceğini etkilememek, yargı önünde hak kaybına uğramamak ve bağımsız yargıyı basın yoluyla etkilememek adına daha doğru olacakken hangi maksatla bu yolun tercih edilmediği son derece üzüntü verici ve düşürücü olmakla birlikte Egemenliğin Kayıtsız Şartsız Millet’e ait olduğu gazi ünvanına da sahip T.B.M.M çatısı altında toplumun huzur ve refahı, hukukun üstünlüğüne ve Anayasaya bağlılığına namusu ve şerefi üzerine yemin etmiş eski Samsun Milletvekili Hayati Tekin’in TCK 106 Tehdit ve TCK 267 İftira Suçu’nu alenen işlemek marifetiyle hukuk tanımaz eylemler içine girmesi; Yüce Türk Milletini temsilen milletvekili sıfatı taşımış biri adına ayrıca utanç vesilesidir.

 1. Bunların yanısıra, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Kurtuluş Savaşımız’ın başlangıcı olan; Atatürk İlke ve İnkilaplarına yürekten bağlı, armasında Atatürk resmi bulunan tek spor kulubünü de bünyesinde barındıran ülkemizin güzide şehri Samsun’u ve halkını temsil eden; Samsun Belediye Başkanlığı seçimlerinde aday olarak yarışmış iki milletvekilinin arasında, yerel basın kullanılmak marifetiyle konunun siyaset malzemesine dönüştürülmesi bu maksatla şahsımın aşağılayıcı sözlerle yaftalanması şahsımı mağdur etmiştir. Ayrıca İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Erhan Usta’nın danışmanın “sehven” gönderdiğini beyan ederek Hayati Tekin’den özür dilemesinin yeterli olmadığını aynı özrü şahsımdan da dilemesini gerektiğini düşünmekteyim. Zira böyle yapmamakla şahsım “montajcı” “şantajcı” “hacker” ve kolluk/yargı marifetiyle yakalatılmış bir suçlu gibi yaftalarla değersiz bir birey konumuna getirilmektedir.

 1. Şayet Hayati Tekin hala olayın basına yansıtıldığı gibi şahsımın ikametine silahıyla gelip kızını ve şahsımı öldürmekle tehdit etmek yerine; kendisinin aile evine sabaha karşı 04:00’da çağırıp yakalattığını, ilgili görsellerin montaj, şahsımın da kızına ilgi duyan şantajcı hacker olduğunu iddia edebiliyorsa; I. Tekin’in ilgili savcılık dosyalarına davalar sonuçlanana kadar gizlilik kararı aldırmayıp Sayın Hakimliklere dava günü sunacağım tanık ve delillerle beraber olayları tüm gerçekliğiyle ulusal ve yerel basının haber alma hakkını kullandırması konunun tüm gerçekliğiyle ortaya çıkması açısından kaçınılmaz şeffaf ve ahlaki bir davranış biçimi olacaktır.

 1. En ufak ayrıntısını dahi açıkça ispat edebileceğim ilgili konuların kişisel veri, Türk Örf/Adet ve Aile Yapısına uymayan deliller içermesi başta olmak üzere; konuların tümünün yargıya intikal etmesi; şahsımın ve tanıklarımın can güvenliğinin bulunmaması hususundan dolayı konular hakkında daha fazla bilgi vermemenin ve kamuoyunun böylesine özel bir konu hakkında işgal edilmemesini doğru bulmaktayım.

 1. Hakkımda kişisel verilerimin güvenliğini ihlal eden, yalan haberler yapan ilgili haber siteleri ve habercileri, Hayati Tekin ve kızı I. Tekin adına başlattığım ve başlatacağım hukuk mücadeleleri sonunda şahsıma doğacak maddi ve manevi tazminat hakkını; Tekkeköy Belediye Başkanlığı sırasında açtığı tazminat davası sonrası “Davayı kazanırsam, parayı belediye binasından dolar yapıp halka dağıtacağım" diyerek hizmet ettiği Tekkeköy halkını rencide eden Hayati Tekin’in aksine tek kuruşuna dahi dokunmadan ülkemizin Şanlı Ordusu Türk Silahlı Kuvvetlerinde kahramanca görev yaparken şehit/gazi olmuş ve haklarını asla ödeyemeyeceğimiz mehmetçikleriminizin ailelerine yardım yapan T.S.K. Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağımı bildirir,

 1. Basın Ahlak Yasası gereği, yasal haklarım saklı kaymak kaydıyla, hakkımda; yalan yanlış, kasıtlı, tek yanlı ve yaşadığım konutumun bilgilerine kadar haber yaparak etik davranmayan bu basın yayın kuruluşlarının bu tekzip’imi tamamiyle ve kısaltmaksızın yayınlamasını ve Gereğinin yapılmasını rica eder,

  Kamuoyunun takdirine sunarım,

  Dağhan Büyükkantarcıoğlu

  Yazılım Mühendisi

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.