banner944
Tahsin Kurumahmut
Tahsin Kurumahmut
22 Şubat 2021 Pazartesi 09:41
Hem Havanızı Hem De Yiyecek Ve Eşyalarınızı Sterilize Edin
banner977

Dünyanın en güçlü sterilizatörü olan Ozon, % 99.9 mükemmel sterilize etme gücüne sahiptir.DRAİRCLEANER  ile Evinizde ve iş yerinizde dağ esintisi ile iş veriminiz artacak. Anyon üreten etkisi; tütün kokusunu gidererek sizi pasif içicilikten korur, iç ortam havasının temiz ve taze kalmasını sağlar. Rutubet, küf, yemek, gaz, tuvalet,sigara vb kötü kokuları yok eder. Havada bulunan bakteri, toz, küf, virüs ve poleni nötralize ederek ortadan kaldırır.


KULLANIM ALANLARI
DEZENFEKTASYON
Yaşadığımız ortamlar birçok mikro-organizmayı barındırır. Bu organizmalar sağlığımız için tehdit oluşturur.Mikro-organizmalar uygun ortamlarda çoğalarak bağışıklık sistemimizi olumsuz etkiler ve sayısız hastalıklara yol açarlar.
Günümüzde insan faktörü nedeniyle kirlenme aşırı derecede artmış, doğal ozon gazı döngüsü bu kirlenmeye yetemez hale gelmiştir. Bu nedenle salgın hastalıklarda artışlar olmuştur.
Eviniz de ki Düşmanlardan Haberiniz var mı?
EV TOZU AKARI     !
 Astım, egzama,bronşit, solunum yolları enfeksiyonu, gözlerde kaşınma, bitip tükenmeyen baş ağrısı, baş dönmesi, sabahları burun tıkanması ve hatta sabah uyanır uyanmaz  depresif  bir hal gibi rahatsızlıklar yaparlar.
        Ev tozu akarları tıbbi adıyla “mite” olarak adlandırılmaktadır. En sık rastlanan tipi de “dermatofagoid” olarak anılmaktadır ki deri yiyen anlamına gelmektedir.
Bu parazit niteliğindeki böcekcikler normalde halı, kilim, yorgan, yastık, tüylü eşyalar ve oyuncaklarda yaşarlar.Yaşamaları için gerekli besini insan deri ve tüy döküntülerinden karşılarlar.Su ihtiyaçlarını ise havadaki nemden elde ederler.
Bu nedenler insanın olduğu yerde, nemli ortamda ve tüylü zeminde yaşayıp ürerler. 30-40 mikron (1 mikron milimetrenin binde biridir) çapında bir büyüklüğe sahiptir ve bir toplu iğne başına 1000 tanesi sığabilir. Yumurtlayarak çoğalırlar. Yumurtadan çıkan yavru 3 haftada erişkin hale gelerek çoğalmaya başlar.      
         Ev tozu akarının en sık alerjeni dışkılarıdır. Yaşadıkları  halı, kilim, perde vs.ye bıraktıkları dışkıları üzerinde yürüme,  silkme ve benzeri hareketlerle çevre havaya karışır ve  buradan kolayca burundan da geçerek solunum yollarına ulaşarak en sıklıkla alerjik astıma yol açar.      
        İnsanın ev içinde geçirdiği en uzun süre yatak odaları olduğu için en sık akar alerjeni ile karşılaşma yeride yatak odasıdır. Akar alerjenleri yastık, yatak, halı ve kumaş kaplı mobilya gibi toz tutan ev eşyalarında ve depo, silo gibi yerlerde de yoğun olarak bulunurlar. Bu alerjenlerin solunum yoluyla alınması, hastada alerjik yakınmaların başlamasına neden oluyor.
Yataklardan alınan bir gram tozda 2.000 ile 15.000 arasında akar bulunabilir. Ev tozu akarlarına karşı olan alerji;astıma verinit, nadiren de konjonktivite yol açar. Yakınmalar özellikle uykudan uyanınca başlar.     


 
EV TOZU AKARLARIYLA İLGİLİ BAZI ÖNEMLİ GERÇEKLER:      
·        Bizler her gün 10.000 kadar ölü deri hücresi dökmekteyiz ve bunun büyük bir çoğunluğu yataklarımıza dökülmektedir.
·        Ev akarları insan derisi, saç döküntüleri ve kepekle beslenirler. Kene ve örümceklerle aynı ailedendirler.
·        Akarlar hemen hemen transparandırlar ve uzunlukları milimetrenin üçte biri kadardır.
·        Çıplak gözle kolayca seçilemezler ancak bir büyüteç veya mikroskopla görülebilirler.
·        Gözleri yoktur, sekiz bacakları vardır. Ortalama ömürleri 3-4 aydır.
·        Bir dişi akar, 300 yumurta bırakır.
Nerelerde Kullanabiliriz..
*  Kapalı Mekanların (akar, mite, virus, bakteri vs.) dezenfektesinde
*  Banyo ve Tuvaletler deki bakterilerin dezenfektesinde
*  Yıkanan bulaşıklar da kalan deterjan kalıntılarının dezenfektesinde
*  Meyve ve Sebzelerin üzerinde kalan tarım ilaçları vs. dezenfektesinde
*  Bebeklerin kullandığı biberon, emzik ve oyuncakların dezenfektesinde
*  Gardolaplar da ki küf ve mantarların dezenfektesinde
*  Temizlik bezleri ve süngerlerinin dezenfektesinde
DUMAN VE KOKU GİDERİMİ
 
Yaşam alanlarında, ev, iş yeri, okul,sinema, otel vb. yerlerde, organik veya sentetik kokuları yok etme özelliği vardır.
 Ozonlama insanların kalabalık olarak bulunduğu bir ortamda  sigara dumanı, yemek, içki, parfüm, ten kokusu,pişirilen balıktan sonra ki oluşan ağır kokuları, arabaların içinde zamanla oluşan ağır kokuları ve  hava yoluyla insandan insana bulaşabilecek hastalıkları engeller ve havada ferahlık hissi oluşturur.
Dolayısıyla insanlar zinde kalır,yorgunluk azalır.
 
OZONUN YOK ETTİĞİ KOKULAR :     

Hayvan kokularını  
Banyo kokularını  
Sigara kokularını     
Alkol kokularını
 Boya kokularını              
Kömür kokularını     
Benzin kokularını             
Medikal kokularını                
Yangın kokularını     
Halı kokularını                  
 Lağım kokularını                 
Küf kokularını     
Yemek kokularını              
Su kokularını                        
Karbon monoksit K.     
Balık kokularını                
 Soğan kokularını                 
Sarımsak kokularını     
Çöplük kokularını             
 Hastane kokularını              
Leş kokularını     
Yağ kokularını                    
Yanık yemek kokularını        
Et,tavuk ve balık Kokularını
Arıtma tesisi kokularını      
Propan gazı kokularını v.b.   
GENEL BİLGİLER
Ozon Gazı sağlıklı bir ortam yaratır,insanlara ferahlık ve zindelik hissi verir. Daha iyi düşünmenizi ve işiniz deki konsantrasyonunuzun devamlılığını sağlar.
Ozonun en önemli özelliği, çok etkili bir dezenfektan olmasına karşılık  tamamen doğal olmasıdır.   Ozon hiçbir kalıntı bırakmaz, kimyasal bir bileşen değildir. 
Doğanın doğal döngüsünün bir ürünü olan ozon bu özelliği sayesinde bir çok yan etkisi bulunan  diğer dezenfektanlar dan hem çok daha sağlıklı hem de çok daha ucuza mal edilebilir, ekonomik bir çözümdür.
Bu özellikleriyle   ozon, bir çok sektör için büyük önem taşır.
Ozon Gazının Diğer Dezenfektanlara Göre Avantajları
 
·        Ozon, oksidasyon gücü çok yüksek olan bir gaz ve bilinen en kuvvetli dezenfektandır.
·        Yüksek oksidasyon kuvveti, ozonun bakterilerin tahribatında tam etkin bir rol oynamasına sebep olur.
·        Ozon gazının dezenfeksiyon etkisi, aynı şartlar altında klorunkinden 3125 defa daha fazladır. Spor, kist ve virüslere karşı klordan daha etkilidir.
·        Ayrıca ozon, havada bulunan oksijenin parçalanması yoluyla elde edildiği için kararsız yapısı nedeniyle dezenfeksiyon görevini tamamladıktan sonra daima hammaddesi olan oksijene dönüşür. Ozon gazının dezenfeksiyon sonrasında artık ve kalıntı bırakmayan tek dezenfektan oluşu, özellikle gıda sanayinde kullanımını, diğer dezenfektanlara göre avantajlı kılmaktadır.
 
Ozonun Teknik Özellikleri
 
Ozon, yüksek oksidasyon gücü ile diğer dezenfektanlara göre çok üstündür. Hipoklorik asit%27ten ( hocl ) 25 kat,hipoklorit%27ten ( ocl ) 2500 kat , kloromin%27den ( nh2cl ) 5000 kat daha etkili olmasına karşın, onlar gibi atık ve zararlı maddeler ortaya çıkarmaz.
Ozon, kısa bir süre sonra sonra tekrar oksijene dönüştüğü için doğaldır ve yan etkisi yoktur.
Havadaki O2 molekülü, yüksek enerji ile 2 adet oksijen atomuna parçalandıktan sonra, bir diğer O2 molekülü ile tepkimeye girerek kararsız bir molekül oluşur. Bu yeni molekül ozon%27dur.
Bu kararsız yapısı ona üstün bir oksidasyon gücü verir. Kararsız yapısı sebebiyle ortamdaki bakteri, virüs,mantar, küf gibi istenmeyen organikleri yok ederken, demir, mangan, klor,nitrit vb. maddeleride oksitleyerek ortamdan uzaklaştırır.
 Arma Ticaret 
Adres:İsmetpaşa mahallesi duha sertkaya bulvarı no 17 (Sönmezler fırın yukarısı) A101 karşısı
İrtibat için-0543 773 39 00

Son Güncelleme: 22.02.2021 09:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.