banner944
Tahsin Kurumahmut
Tahsin Kurumahmut
08 Kasım 2018 Perşembe 15:26
Tuncay Yurduseven Aday Adaylığını Açıkladı
banner977

Bafra Ak Parti İlçe Binası önünde A.Adaylığını açıklayan Tuncay Yurduseven başvurusunu da burada Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Semiz`e verdi.

Yurduseven Yaptığı Konuşmada;Hayalleri gerçeğe dönüştüren, haksızlığın kalelerini bir bir yıkan, yeri geldiğinde mücadeleye hazır, yeri geldiğinde merhametin zirvesi, ama her zaman samimi, her zaman dava adamı, yeni Türkiye davasını 16 yıldır omuzlarında taşıyan Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Bafra’dan selam olsun.

Sayın İlçe Başkanım, ilçe yönetim kurulu üyelerimiz,

Kadın kolları başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz,

Gençlik kolları başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz,

Mahalle başkanlarımız,

Belediye başkan yardımcılarımız ve belediye meclis üyelerimiz,

Muhtarlarımız,

Sivil toplum kuruluşlarımızın çok değerli temsilcileri,

Partimizin kuruluşundan bugüne her kademesinde görev yapmış teşkilat mensuplarımız,

Basınımızın değerli mensupları,

Hanımefendiler, beyfendiler ve değerli hemşerilerim hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Kutlu bir yolculuğun ilk adımını attığımız bu günde sizleri saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

         Kuruluşundan bugüne kadar, AK Parti teşkilatlarının her kademesinde onurla, gururla hizmet ettim. Bugünde farklı bir kulvarda yine aynı amaç ve gayeyle sizlerin huzurundayım. Bizlere bugünleri gösterdiği için Rabbimize şükürler olsun.

İlçe başkanlığı yaptığım 6 yılı aşkın sürede yerel seçimler, genel seçimler, cumhurbaşkanlığı seçimi, halk oylaması hepsini beraber yaşadık. Girdiğimiz her seçimde sizlerinde destekleriyle Baframızda Türkiye ortalamasının hep üzerinde sonuçlar aldık.

         Sadece seçimlerde değil, seçim dönemleri dışında da sürekli hemşerilerimizin içinde olarak; sıkıntılarına, sorunlarına çözümler üretip çare olmaya çalıştım.

         Ülkemizin herhangi bir yerinde Bafra ölçeğinde bir ilçede devletimizin hangi yatırımı, hizmeti varsa onun Bafra da olması için uğraş verdik ve güzel sonuçlar elde ettik.

         Siyasetteki bu tecrübemizi yerel yönetimlerde de kullanarak doğup büyüdüğümüz, hatıralarımızı yaşadığımız ve geleceğe dair hayaller kurduğumuz Baframızı daha yaşanabilir kılmak, evlatlarımıza ve gelecek nesillere daha güzel bir şehir bırakmak öncelikli sorumluluğumuzdur.

Bu kutlu davanın başarısının temeli yerel yönetimlerle başlamıştır. AK Parti belediyeciliği bir sevdadır, aşktır. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’la 1994’de İstanbul’dan başlayan ve dalga dalga Anadolu’ya yayılan umudun ve başarının adıdır.

Sorunlara çözüm getirme, vizyon oluşturma anlamında hiçbir siyasi parti AK Parti ile aynı kulvarda yarışamaz. Başkalarının gözünde Belediyecilik bir rant kapısı olabilir, bizim nazarımızda sadece millete hizmet kapısıdır. Başkalarının gözünde Belediyecilik makam vesilesi olabilir, bizim nazarımızda sadece millete hizmetkarlıktır, şehrimize olan aşktır.

Biz sadece bugünün şehirlerine, bugünün insanına, bugünün Bafrasına karşı sorumlu değiliz. Bizler; bugünden yarını imar etmenin sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz. Bugünden öyle adımlar atmalıyız ki yarınlar aydınlansın. Bugünden öyle bir vizyon ortaya koymalıyız ki bu vizyon ışığında yarınlar daha güzel olsun. Çocuklarımıza daha yaşanabilir şehirler bırakmak, onların dualarını almak istiyoruz.

İşte bu amaçlar doğrultusunda teşkilatımızın her kademesiyle toplumun birçok kesimiyle yapmış olduğumuz istişareler ve değerlendirmeler neticesinde Bafra Belediye Başkan Aday Adaylığımı açıklıyorum.

İnşallah sizlerin destekleri ve genel merkezimizin takdirleriyle önce aday sonra belediye başkanı olduğumuzda hemen bir sonraki seçimin derdine düşüp günü kurtarma yanlışına düşmeyeceğiz, geride iyi bir iz, hoş bir seda, güzel bir gelecek bırakmayı hedefleyeceğiz. Dengeleri ve konjektürü değil, Baframızı ve hemşerilerimizi gözeteceğiz.

Yaptığımız her işte “milletimiz ne der, hak nezdinde nasıl bir karşılık bulur” düsturuyla hareket edeceğiz.

Halkımıza yaptığımız hizmeti onlara lütuf gibi değil, onların sayesinde yaptığımızı hissettireceğiz. Milletimizin gönlündeki Recep Tayyip ERDOĞAN sevgisini, muhabbetini istismar etmeyecek aksine yapacağımız çalışmalarla aynı ilçe başkanlığı dönemimizde olduğu gibi sayın cumhurbaşkanımızın gücüne güç katacağız.

Bu duygularla aday adaylığımız Baframız için partimiz için hepimiz için hayırlı olsun.

         Katılımınız için teşekkür ediyor, sizleri Allah’a emanet ediy

Son Güncelleme: 08.11.2018 17:23