Son olarak Altınyaprak İlkokulu'nu ziyaret eden Başkan Şahin, Bafra için düşündüğü ve uygulamada olan 5 ANA HEDEF’i anlattı.

Başkan Zihni Şahin’i yaptığı ziyarette okul müdürü Hacı Avcı, okul idarecileri ve öğretmenler karşıladı. İlk olarak Altın Yürekli Çocuklar Anasınıfını ziyaret eden Başkan Şahin, minik öğrencilerle sohbet etti. Daha sonra öğretmenler odasında okul yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya gelerek karşılıklı fikir alış verişinde bulundu. Okul Müdürü Hacı Avcı, burada Başkan Şahin’e okulun genel durumu hakkında bilgiler vererek, ziyareti nedeni ile teşekkür etti. 

Başkan Şahin, belediye hizmetleri hakkında bilgi verirken Bafra için belirlenen öncelikli 5 ANA HEDEF hakkında açıklamalar yaptı, Bafra Belediyesi olarak eğitime yapılan katkılardan bahsetti.

Belediye Başkanı Zihni Şahin konuşmasında şunları söyledi: “Bafra’mız için 5 ANA HEDEF belirledik. Bu hedefler doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Gittiğimiz her yerde, ziyaretlerimizde, toplantılarımızda bu 5 Hedefimizi anlatıyor, istişarelerde bulunuyoruz. İlçemizin geleceği için çok önemli olan bu hedeflerden biri Turizm başlığıdır. Bu konuda ilçemizde çok fazla turizm değeri var. Asar Kale, Kaya Mezarları, Baraj Gölleri, Tepen Deliği, İkiztepe Höyüğü, Deniz Feneri ilk aklımıza gelen turizm değerlerimizden. Daha birçok turizm değerimiz ve doğa güzelliklerimiz var. Kuş Cenneti başlı başına bir değer. İşte bu değerlerimizi en iyi şekilde değerlendirmek ve eksikliklerimizi gidermek için çalışıyoruz. Bu konuyla bağlantılı olarak eğitim ve öğretime devam eden Turizm Fakültesi’nin Bafra’da olması da ilçemiz için büyük bir kazançtır. Halen yapımı devam eden İşletme Fakültesi binası da bitmek üzere. İnşallah en kısa sürede tamamlanarak eğitim ve öğretime kazandırılacak ve Üniversiteleşme hedefimize