Mustafa Engizli Sokak ve Dağıstanlı Sokak’da baskı beton çalışmasına başlayan ekipler, ilçede örnek olacak olan sokaklar için yoğun gayret gösteriyor.

19 Mayıs Belediyesi başlattığı örnek sokak projesi çalışmalarını uygulamaya koydu.170 metre uzunluğunda Mustafa Engizli Sokak, 140 metre uzunluğunda Dağıstanlı Sokak içinde başlanan yenileme ve düzenleme çalışmaları en çok cadde üzerinde bulunan esnafı memnun etti.

Caddede yapılacak düzenlemenin hem çarşı içine estetik bir görünüm kazandıracağını hem de çarşı içinin daha düzenli bir hale geleceğini anlatan Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; “Örnek sokak çalışmalarını 19 Mayıs İlçemizin farklı noktalarında uygulamaya başladık. Kent estetiğine büyük önem veriyoruz. Yeni bir kimlik kazandıracağımız cadde ve sokaklar vatandaşlar tarafından beğeniyle ve memnuniyetle karşılanıyor.” dedi.

ESNAF MEMNUN

İlçeye özel bir prestij kazandıracak örnek sokaklarda ayrıca dekoratif süs aydınlatmaları kullanılacak. Uygulamanın başladığı sokakların içinde bulunan esnaflar, “Sokaklarımız için gerekli olan bir düzenlemeydi. Çarşı içi estetik bir görünüme kavuşacak hem bizim için hem de vatandaşlarımız için çok daha kullanışlı bir hale gelecek. Böyle bir düzenleme gerekliydi. Başkanımıza çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz.” diye konuştu.