banner944
Tahsin Kurumahmut
Tahsin Kurumahmut
14 Kasım 2016 Pazartesi 23:51
Bafra Genç İşadamları Derneği Kasım ayı istişare toplantısı yapıldı
 Bafra Öğretmenevi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen istişare toplantısında açılış konuşması yapan Bafra Genç İşadamları Derneği (GİAD) Başkanı Yavuz Selim Muratoğlu,

Baframızın en sivil ve en etkili kuruluşu olma iddiasını sürdüren derneğimizin;fikir alışverişinde bulunmak,şehrimizin gelişimine katkı sunmak,farklı görüşlerin ortak bir paydada buluşmasını sağlamak ve genç fikirlerin topluma kazandırılması amacı ile düzenlediği istişare toplantısında Şehrimizin siyasetine ve geleceğine yön veren iki önemli isimle birlikte mut olmaktan mutluluk duyuyoruz.

YENİ KAPI RUHU TARİHE GEÇMİŞTİR.

Özellikle son üç yıldır art arda yaşadığımız seçim süreçleri,komşu ülkelerde yaşanan olağan dışı olaylar,halkımızın arasına sokulan nifak tohumlar bizleri maalesef ayrışmaya,birbirimizden uzaklaşmamıza neden olmuştur.Üzerine birde FETÖ nün gerçekleştirdiği 15 Temmuzda darbe girişimi ile ülkemiz adeta topyekün bir bölünmeye,içsavaşa ve çatışma ortamına doğru sürüklenmeye çalışılmıştır.

Milletimiz bu oyunu bozmuştur.Devlet Büyüklerimiz birlik içerisinde yeni bir ruh ortaya koymuştur ve Yeni kapı Ruhu olarakda tarihe geçmiştir.

İşte Bu noktada bizlere bir ders çıkarma gereği doğmuştur.Ayrılmanın,birbirimizi ötekileştirmenin hiçbir şekilde mantığı olmadığı ortaya çıkmıştır.

Halkın gösterdiği birlik tüm siyasilere ve yöneticilere örnek olmalı ve ülkemizin kalkınmasına,yeni bir ruh ve heyecan kazandırmalıdır.

Bugün bu toplantıyı gerçekleştirmekteki en büyük amacımız Bafra olarak ülkemize ne katabiliriz nasıl örnek olabiliriz sorusunun cevabını en etkili şekilde vermek içindir.

BAFRA KABUĞUNA SIĞMIYOR

Bafra artık kabuğuna sığmıyor,Bafra artık gelişmek istiyor,Bafra artık sosyalleşmek istiyor,ekonomik kalkınma istiyor…..

Derneğimizin kurulduğu günden beri savunduğu görüş,ortak vizyon,amaç birliği ve öncelikli hedeflerin belirlenip uygulanmasıdır.Bu görüş doğrultusunda bir çok kez sizlerler bir araya geldik,hatta geçtiğimiz yıl özellikle Sayın Başkanımız Zihni Şahin’in çok büyük destek verdiği Bafra Kalkınma Planı çalışmaları başlatılmıştı.

GİZLİ EL HERŞEYİ BOZDU

Biz çok umutlanmıştık ve epey de yol alınmıştı hatırlayalım,defalarca toplantılar düzenlendi 7 den 70 e herkesle görüşmeler sağlandı şehrin her kesimiyle görüşmeler sağlandı iyi gidiyorduk ama ne olduysa bir anda o gizli el her ne ise ortaya çıktı ve maalesef ne kalkınma ofisi kurabildik ne de kalkınabildik.

Değerli konuklar karadenizde ilk defa Balon turizmi yaptı baframız bunu unutmayalım.

Faydası vardır yoktur o ayrı mesele ama farklı bir bakış kazandığımızı unutmayalım.Yamaç paraşütü o çalışmaların meyvesi bunu unutmamak lazım.

Bu konuya değinmemizin sebebi ortak iradenin bize kazandırdığı sonuçlar içindir.Tıpkı Medikal OSB nin bafraya kazandırılması gibi.Biz Bafra olarak öncelikli hedeflerimizi belirlediğimizde ehemmiyetine göre tek hedef ve topyekün hareket ettiğimizde bizim önümüzde kimse duramaz.

PROJELER SABIRSIZLIĞA NEDEN OLUYOR

Sayın Başkanım son zamanlarda projeleri hayata geçirebilmek için ilçe başkanımız.milletvekillerimizle birlikte yoğun uğraşlar içerisinde olduğunuzu biliyoruz. Bizlerde özellikle mega projelerimizin hayata geçmesi için sabırsızlanmaktayız.Sedde projemiz,Yeni İmar planımız,Truzm Projelerimiz,Hal projemiz,Otogar Projemiz hala tamamlanmaması sabırsızlığa neden olmaktadır.Hatta çoğu zaman eleştiri olarak karşınıza çıkmaktadır.Tabii ki bu gecikmelerde büyük şehir yasasından sonra değişen belediye bütçesi ve adaptasyon süreci şüphesiz bir takım gecikmelere neden olmaktadır.

BAFRANIN BÜTÇESİ 100 MİLYON OLMASI LAZIM

Büyükşehir yasası apayrı bir mesele yalnız şunu açıkça ifade etmeliyim ki;halk yapılan hizmetin bütününe bakamaktadır.Hangi belediyenin ne yaptığı ile ilgilenmemektedir.Dolayısı ile şehir merkezindeki her şey Bafra Belediyesinin problemi olmaktadır.İşte bu noktada biz diyoriz ki sayın başkanımızın yanındayız.Samsuna sesimizi daha gür duyuralım.Daha büyük hizmetler kazanalım.Bugün yapılan mecliste 70 Milyon TL Bütçe hak ettik biraz klasik olacak ama Çarşamba 75 milyon TL hak etmiş Hedeflerimize göre değerlendirmek gerekirse en az 100 milyon TL lik pay almamız gerekiyordu.

Bu durum bizim Samsun lobimizin biraz etkisini arttıması gerektiğini gösteriyor.Bafra herhangi bir ilçe değil çoğu ilde olmayan özellikleri var.Kentimizi de küçümsemeyelim.Büyük kentin büyük sorunları oluyor haliyle.Tabi ki burda yaptığımız açıklamalar yapılan güzel yatırımları görmemize engel olmamalıdır.Kent meydanımız,pazaryerimiz,asfalt şantiyemiz,kilitli taş üretim tesisimiz,asfalt ve kaldırım çalışmalarımız,hayvan barınaklarımız,alınan yeni araçlar,türbe kalaycılı köprüsü,OSB ye yapılan yatırımlar,kültür sanata verilen destekler gibi takdirle karşılanan bir çok faaliyetiniz için de ayrıca teşekkür ediyoruz.Marifet iltifata tabiidir sözü beceri ve başarılı ödüllendirmek gerektiğini vurgulamak üzere söylenir.Başarılarınızın devamını diliyoruz.

TARIM TEKNOPARKI KURULMASI LAZIM

Çok kısa unuttuğumuz,rafa kaldırdığımız projelerimizi de dile getirmenin yararlı olacağını düşünüyorum.Mesela birkaç yıl önce yoğun mesai harcadığımız son zamanlarda önemini daha da çok anlaşılan Baframıza yakışacağını düşündüğümüz Tarım Teknoparkı gündemden düştü.Yine üniversite arazimizin taşkın sınırında Türkiyenin en büyük Büyük Botanik Parkını oluşturma projemiz gündemden düşmüş durumda.Bu iki önemli konuyu da bu vesileyle dile getirmenin yararlı olacağını düşünüyoruz.

Sizlerin ne kadar yoğun mesailer harcadığınızı çoğu kez evinizin yolunu unutarak büyük özveriyle çalıştığınızı hepimiz biliyoruz.Bahsettiğimiz konular bu kadar verilen emeklerin birlikte büyük bir sinerjiye dönüşmesini sağlayabilmek adına önemli olduğunu düşünüyorum.Tüm dinamiklerimizle ortak hareket etme kültürünü geliştirelim.Dargınlıklara küskünlüklere son vermeye çalışalım.Yapıcı ve sonuç alıcı eleştirilerle güçlenelim ve şehrimizi geliştirelim.

Basınımız kendi içinde ayrılmış durumda,engelli derneklerimiz ayrılmış durumda,siyasi partiler kendi içlerinde bile ayrılmış durumda,kültür sanat derneklerimiz bile ayrı hareket etmekteler,şehit aileleri derneğimiz bile iki tane var,bu durumu maalesef üzülerek ifade ediyorum.Ama kaçarak sorunları çözme şansımız yok Birbirimizi sevmesek bile saygı duymalıyız.

Sayın başkanım sizin kişisel ilişkileriniz çok kuvvetli gelin farklı sesli bir masada toplayalım.Dargınları barıştıralım,başka Bafra yok.Dedikoduların,çatlak seslerin önüne geçmek için önce birbirimizi tanımalıyız,niyet okuyarak alakasız düşüncelerle birbirimize düşmenin hiçbir faydası yok.

Biz bunu yapabiliriz,çünkü buradaki iki başkanımda insani ilişkilere önem veren,toplumun her bireyine ulaşabilen,büyük küçük demeden herkesle iletişime geçebilen yapıdalar.

Saygı ve sevgi kültürünü öyle bir geliştirelim ki nifakçıları çatlatalım.

Biz Bafra olarak öyle bir kenetlenelim ki tüm ülkeye örnek olalım

Brt Haber Medya Grubu

 

 

 

 

Son Güncelleme: 15.11.2016 00:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.