banner944
Tahsin Kurumahmut
Tahsin Kurumahmut
30 Eylül 2016 Cuma 11:41
BAFRA KAYMAKAMLIĞINDAN KAMUOYUNA DUYURU
 6745 Sayılı Kanunun Geçici 4.Maddesinde 19.4.2012 tarihli 6292 sayılı Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanunun 12 nci maddesinin üçüncü fıkrasına “ Ayrıca, 26.4.2012 tarihinden sonra belediye ve mücavir alan sınırları dışına çıkarılan yerler de bu maddeye göre değerlendirilir .” cümlesi ve aynı Kanuna aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

Başvuru ve ödeme sürelerinin uzatımı

 GEÇİCİ MADDE 4- (1)  2/B alanlarında bulunan taşınmazların bu Kanun kapsamında satışına ilişkin olarak bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle;

 a)Süresi içinde başvurmayanlara altı ay başvuru süresi,

 b)Kendilerine yapılan tebligatta belirtilen bedeli süresi içerisinde ödemeyenlere altı ay ödeme süresi,

 c)Taksitli satışlarda, sözleşmesinde belirtilen taksitlerden ikiden fazlasını vadesinde ödemeyenlere altı ay ödeme süresi, verilir.

 (2) Bu Kanunun 12 nci maddesi gereğince Hazineye ait tarım arazilerini satın almak isteyenlere, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl başvuru süresi verilir ve daha önce yapılan başvurular da geçerli kabul edilir.

 2/B taşınmazı ve Hazineye ait tarım arazisi kullanan vatandaşlarımızım mağdur duruma düşmemeleri için yukarıdaki süreleri geçirmemeleri gereklidir.

 Ayrıntılı bilgi almak isteyenler Kaymakamlığımıza (Malmüdürlüğü) başvurabilirler.

 Kamuoyuna duyurulur.    29.09.2016

 

 

                                                                         BAFRA KAYMAKAMLIĞI

 

 

                                          

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.