banner917
05 Kasım 2018 Pazartesi 14:08
Bafra Milli Emlak Kiraya Veriyor-Bafra Haber

Ülkemizde son yıllarda yetiştirilen tarım ürünlerinin azalması ve et ürünlerinin fiyatlarının artması ile beraber devlet tarım ve hayvancılık için yeni teşvikler vermeye başlamıştı. Tarım ve Hayvancılık amacı ile devlete ait olan tarımsal araziler ihale usulü  kiralama yapılacak.

Bafra Milli Emlak Müdürlüğü tarafından Kiralaması yapılacak taşınmaz Mallar konusunda açıklama geldi.

MARDAR

Bafra Mardar’da14.441,94 m2 ham toprak tarım arazisi 5 yıl süreyle kiraya verilecek. İlk yıl kira bedeli 11.250,00 TL olacak. İhale 07 Kasım 2018 Çarşamba  günü saat: 09.30’da yapılacak.

KOŞUKÖY

Bafra Koşuköy Mahallesinde 28.971,09 m² ham toprak tarım arazisi 5 yıl süreyle kiraya verilecek. İlk yıl kira bedeli 7.500,00 TLTL olacak. İhale 07 Kasım 2018 Çarşamba  günü saat: 10.00’da yapılacak.

KOŞUKÖY

Bafra Koşuköyü Mahallesinde 31.767,29 m² ham toprak tarım arazisi 5 yıl süreyle kiraya verilecek. İlk yıl kira bedeli 8.250,00 TL olacak. İhale 07 Kasım 2018 Çarşamba  günü saat: 10.45’de yapılacak.

İHALE DETAYLARI

Yukarıda cinsi, niteliği, miktarı, ait olduğu idare, tahmini bedeli ve geçici teminatı belirtilen Taşınmaz mal hizasında gösterilen tarih ve saatte Bafra Milli Emlak Müdürlüğünde Makam Odasında toplanacak Komisyon tarafından, 2886 Sayılı Kanunun 45. Maddesine göre açık teklif usulü ile kiralama ihaleleri yapılacaktır.
1) İsteklilerin belirtilen gün ve saatte;
a) Gerçek kişilerin T.C. kimlik numarasını, tüzel kişilerin ise vergi kimlik numarasını bildirmeleri,
b)-Yasal Yerleşim Belgesi (ikametgah ilmühaberi)
b)-Tebligat için Türkiye de adres gösterir belge.(Adres Beyanı)
c) Yatırmış oldukları geçici teminat makbuzu veya Bankalar ve özel finans kurumlarının verecekleri süresiz teminat mektupları, Hazine Müsteşarlığınca ihraç edilen Devlet iç borçlanma senetleri veya bu senetler yerine düzenlenen belgeleri
c) Özel hukuk kişilerinin yukarıda belirtilen şartlardan ayrı olarak idare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret Ve Sanayi Odası’ndan veya benzeri meslek kuruluşundan, ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir Noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekâletnameyi vermeleri; Kamu tüzel kişilerinin ise Yukarıdaki a ve b bentlerinde belirtilen şartlardan ayrı olarak tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu gösterir belgeyi,
İhale saatine kadar Komisyon Başkanlığına Teslim etmeleri gerekmektedir
4) Her türlü vergi, harç vb. alıcısına aittir.
5) Posta ile yapılan müracaatlarda vaki gecikmeler kabul edilemez.
6) Komisyon gerekçesini kararda belirtmek suretiyle İhaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
7) Kiralaması yapılacak taşınmaz mallara ait şartname mesai saatleri içersin de Bafra Milli Emlak Müdürlüğünde ücretsiz görülebilir ve alınabilir.

İLAN OLUNUR.

Brt Haber Merkezi

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.