banner944
Tahsin Kurumahmut
Tahsin Kurumahmut
26 Mayıs 2019 Pazar 22:21
Şahin, indirim yaparken Amacımız Para Kazanmak değildi

Suya Yapılan Zamlarla ilgili Sosyal Medya Hesabından açıklama Yapan Önceki dönem Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin,şunları ifade etti

Saygıdeğer Hemşerilerim
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığım dönemde önce suya her ay yapılan otomatiğe bağlanmış olan zammı iptal ettim
Daha sonra suda %15 indirim yaptık. %40 engelli raporu olan vatandaşlarımız için suyu %50 indirimli kullanmalarını sağladık.

HER İDARECİNİN BİR YÖNETİM ŞEKLİ VE ÖNCELİKLERİ VARDIR.

Bizim önceliğimiz Türkiye'nin siyasi, terör ve ekonomik saldırı altındayken milletimiz olmuştur. Döviz kuru üzerinden yapılan saldırıda döviz fiyatlarının, faizlerin ve enflasyonun arttığı ve Cumhurbaşkanımız ve Genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ki hükümetimizinde bununla mücadelede her imkanını kullandığı ve her kuruluşumuzdan da enflasyonla mücadelede imkanlarını kullanmayı istediği gerçeği sırasında bizde bu mücadeleye katkı vermek için halkımızın yanında olduk. Bir nebze olsun halkımıza destek vermek için suda otamatik zammı kaldırdık. %15 indirim yaptık engellilerimiz için %50 katkı sağladık. Ulaşım fiyatlarımıza zam yapmadık.

BİZİM DERDİMİZ PARA KAZANMAK DEĞİLDİ

Bizim derdimiz para kazanmak değildi. halkımıza katkı sağlamaktı. Bu uygulamaları yaparken koltuk ve makam düşüncemiz asla olmadı. O süreçte aday gösterilmeyeceğimizde belli olmuştu. Kısacası seçimlerle alakalı bir durum yoktu. Enflasyon ile mücadelede halkımızla beraber olma anlayışında olduk.

SASKİ SUDAN GELİR ELDE EDEN BİR KURUMUMUZDUR.

Suyunda bir maliyeti vardır. Ayrıca SASKİ yatırımcı bir kuruluştur. Kanalizasyon şebekesi yapımı, içme suyu hizmeti, arıtma tesisleri gibi yatırımlar yapar. Yani kar zarar durumu hesabı yapılırken tüm bunlar dikkate alınır. Daha doğrusu bunlar ifade edilmelidir. Bu anlamda su üçretlerinde ki indirim bir zarar olarak nitelendirilmemelidir. İndirim Yatırım imkanınızı küçük bir miktar azaltabilir. Bunu da yine kısa bir sürede telafi eder o yatırımı yaparsınız. Ama indirim ile o zor günlerde 1.350.0000 insanımızın yanında olursunuz. Biz hem bunu yaptık hemde Dönemimizde SASKİ olarak 1.2 milyar yatırımımız devam ettirdik. Bunların bir kısmı tamamlanmış, bir kısmı da planlanmış ve hizmetler devam etmiştir.

Çok değerli Hemşerilerime Saygılarımla arz ederim.


Son Güncelleme: 27.05.2019 06:32