Tarım ve Orman Bakanlığının taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maaddesi kapsamında istihdam edilmek üzere 5 bin 500 personel alımına ilişkin süreç bugün başladı. Sözleşmeli personel pozisyonlarına Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yerleştirme yapılacak.

Bafra'da kaza 1 yaralı Bafra'da kaza 1 yaralı

Adaylar tercihlerini, 31 Ocak-7 Şubat 2024 tarihleri arasında yapabilecek. Tercih işlemleri, 7 Şubat 2024 tarihinde saat 23.59'da sona erecek. Tercih işlemleri,    KPSS-2024/4 Tercih Kılavuzu kurallarına göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacak. ÖSYM'ye ve Bakanlığa posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak.

BAKAN YUMAKLI DUYURDU

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı da sosyal medya hesabından Bakanlığının personel alımına ilişkin paylaşımda bulundu. Bakanlık olarak geçtiğimiz aylarda duyurdukları 5 bin 500 personel alımına ilişkin süreci başlattıklarına işaret eden Yumaklı, "Aramıza katılacak arkadaşlarımızın gayretli çalışmaları tarım, orman ve su alanlarındaki gücümüze güç katacak. Ülkemizin dört bir yanında Bakanlığımızın faaliyetleri artarak devam edecek. Göreve başlayacak tüm yeni mesai arkadaşlarımı kutluyor, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum." ifadelerine yer verdi.

ALINACAK BRANŞLAR

Denizli'nin de aralarında bulunduğu çeşitli illerde Bakanlığın taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere alınacak personele ilişkin branşlar ve sayıları şu şekilde: "Destek personeli 1443 kişi, büro personeli 1088 kişi, ziraat mühendisi 982 kişi, veteriner hekim 652 kişi, şoför 487 kişi, gıda mühendisi 193 kişi, orman muhafaza memuru 162 kişi, koruma ve güvenlik görevlisi 155 kişi, su ürünleri mühendisi 107 kişi, orman mühendisi 81 kişi, laborant 56 kişi, biolog 33 kişi, balıkçılık teknolojisi mühendisi 18 kişi, harita mühendisi 15 kişi, kimya mühendisi 14 kişi, inşaat mühendisi 6 kişi, bilgisayar mühendisi 6 kişi ve gemi adamı 2 kişi".

Editör: Tahsin Kurumahmut