Çiğdem Karaaslan’ın, Samsun için büyük bir hayal kırıklığı olduğunu dile getiren Tufan Akcagöz, “ AKP’nin Samsun Milletvekillerini eleştiriyorum diye, tepki gösterenler var. Nasıl eleştirmeyelim. Çiğdem Karaaslan, Samsun Milletvekili. Samsunlu mu? Samsun için hangi işleri yapmış, Samsun için hangi yasal düzenlemeler için mesai harcamış? Hiç. İnanın, konuştukça batıyorlar. Talimhane Caddesi neresi desen, bilmez. Saadet caddesinden tek bir kere yürüyerek geçmemiştir. Hele ki, Atakum’a koysanız kaybolur gider. Şimdi, partisinin kongresinde ahkam kesiyor. Samsun’u temsil edecek AK Parti saflarında başka biri yok mu? Samsun halkı kendi bünyesinde başka kadın siyasetçiler de yetiştirdi ama AK Parti yönetimi nedense böyle ithal tercihler yapıyor.” dedi.
‘Kendi kendimizle yarışıyoruz’ lafının doğru olabileceğini söyleyen Tufan Akcagöz, “Evet 16 yıldır, Türkiye’yi bir çok alanda rekortmen yaptılar. İşsizlikte, rekor üstüne rekor kırıyoruz.

YARGIYA GÜVEN KALMADI

Ekonomik temelli intihar vakaları her geçen gün daha da artıyor. Yargıya güven, tükenme noktasında. Savaşın içine sürüklendik ve çocuklarımız şehit oluyor. 2002’den bu yana binlerce şehit verdik. Asker, polis, sivil, hep terörün azgın pençesinin mağduru oldu. Bunlara bir dur diyemediniz. Evet kendinizle yarışıyorsunuz. Çünkü muhalefet bu alanlarda sizinle aşık atamaz. Muhalefet yok, diyorsunuz. Muhalefet var ve siz muhalefete kulak vermiyorsunuz, bu nedenle burnumuz memleket olarak pislikten kurtulmuyor. Bu memlekette sadece siz yaşamıyorsunuz. Ezilenlerin haklı taleplerini sizlere ilettiğimizde dikkate alsaydınız, bugün yaşadığımız sıkıntıların belki büyük bölümü olmazdı. Siyaset, ehil olanlarca yapılmalı. Çiğdem Karaaslan’ın ezberlediği bir kaç cümleden biri aslında bu. ‘Muhalefet yok’ diyerek muhalefeti etkisizleştirmeye çalışıyorlar. 6 milletvekilisiniz. 6’nız birden gelin konuşalım tartışalım, ben size muhalefet var mı yok mu göstereyim. Kuru sıkı konuşup durmayın. Samsun’da ana muhalefeti biz temsil ediyoruz. Sizse bizi Twitter’da bile engelliyorsunuz. Muhalefete, Twitter’da bile tahammülünüz yok. İşte sizin demokrasi anlayışınız bu kadar. Muhalefete kulağınızı tıkayın, muhalefeti engelleyin; sonra da çıkıp muhalefet yok deyin. Ne ala memleket. Acaba AK Parti Hakim nezaretinde bir ön seçim yapsa, Çiğdem Karaaslan ilk 100’e girer mi bilmiyorum. Dediğim gibi, çağrım bakidir. Samsun ve Türkiye adına kendilerine soracaklarımız var. Siz gelin ya da 5 diğer vekilinizle birlikte gelin. Konuşalım, tartışalım. Ama nerde sizde o cesaret?” diye konuştu.