1930 Bafraspor ‘Bir ışık yak efsane geri dönsün’ parolasıyla birlik beraberlik yemeği düzenledi.

Bafra davet ve toplantı Merkezi’nde düzenlenen yemeğe, Bafra kaymakam vekili Hacı İbrahim Türkoğlu, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Belediye Başkan yardımcısı Hüseyin Çamaş AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven,  Bafra Ticaret ve Sanayi odası (TSO) Başkanı Göksel Başar, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Bafra Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Osman Şenocak, Bafra İlçe Sağlık Müdürü Aytaç Akın, MHP İlçe Başkanı Abdurrahman Çamaş, CHP Bafra İlçe Başkanı Nihat Oktay, 75. Yıl Huzurevi Müdürü Nusrat Yılmaz, 1930 Bafraspor Teknik kadrosu, 1930 Bafraspor futbolcuları, daire amirleri, ve çok sayıda davetli katıldı.

BİR IŞIK YAK EFSANE GERİ DÖNSÜN

Destek yemeğinde açılış konuşmasını 1930 Bafraspor Başkanı Fatih Yıldız yaptı, Yıldız konuşmasında, ‘Bir ışık yak efsane geri dönsün anlayışı ile, düzenlediğimiz programa hepimiz hoş geldiniz. 1930 Bafraspor’u bizler şehrin bir markası olarak görüyoruz. Bafra’mız da yaklaşık 100 yıllık futbol geçmişinin en önemli temsilcisidir, tarihi başarılarla doludur. Bugün bulunduğumuz durum, bize uygun düşememekte diyen Yıldız sözlerine şu şekilde devam etti, ‘Değerli Bafra sevdalıları 1930 Bafraspor sadece büyükler kategorisinde yarışmıyor ilçemizde 50 bin gencimiz var bunların 34 bini öğrenci. 1930 Bafraspor 300 çocuğumuza alt yapı futbol eğitimi vermekte yani bizlere verdiğiniz destekler boşa gitmemektedir.


Son olarak sporun evrensel yönünün de olduğunu belirten Başkan Yıldız sözlerine şu şekilde son verdi, ‘Gayretlerimizi başarılarla taçlandırmak. Takımımızı ve şehrimizi hak ettiği yerlere taşımak istiyoruz. Bunun için manevi desteğe ihtiyaç duyduğumuz kadar, kalıcı mali kaynaklara ve kurumsallaşmaya da ihtiyaç duyuyoruz. Ben inanıyorum ki çok kısa zamanda şehre efsane olmuş bu takımı yeniden ayağa kaldırarak hak ettiği yere getireceğiz’ dedi.

BAFRASPOR BAŞARACAK

Konuşmanın ardından söz alan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise, ‘Düşmek kalkmak herkesin yaşayabileceği bir şey, 1930 Bafraspor’da 3. Lig’den Bal Ligine, Bal liginden Süper Amatöre düştü ama kalkmak için de birlik ve beraberlik içinde hareket etmemiz gerekir. Ben inanıyorum ki bu genç yönetim bunu başaracak be bafarspor’u layık olduğu yere getirecektir’ dedi. Konuşmalarının ardından 1930 Bafraspor kulübe destek için müzakere düzenledi müzakere de 1930 Bafraspor futbolcularının imzasını taşıyan forma ve Çetinkaya köprü portresi sunuldu. Müzakereyi Bafra Ziraat odası başkanı Osman Tosuner 6 bin lira vererek 1930 Bafraspor’a destek vermiş oldu.