Samsun AK Parti Milletvekili Av.Orhan Kırcalı’nın girişimleriyle  Bafra’ya kurulan Bafra Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde 50 ünite olacak. Eski Bafra Devlet Hastanesi arazisine yapılan, 5 katlı ve yaklaşık 10 bin metre kare kapalı alanda hizmet verecek yeni Bafra Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde, eski merkezde 26 olan diş ünite sayısı 50’ye çıkacak; eski merkezde olmayan yataklı servis ve ameliyathane bölümlerimi yeni hastanede yer alacak.

TÜM BÖLGEYE HİZMET VERECEK

Ayrıca hastanede 111 araçlık açık ve 50 araçlık kapalı otopark da halkımızın hizmetine sunulacak. Yaklaşık 24 milyon TL’lik bir yatırımla hizmete girecek ve bünyesinde 2 istasyonlu bir 112 merkezini de barındıracak yeni Bafra Ağız ve Sağlığı Hastanesi inşaatının Ağustos 2022 tarihine kadar tamamlanması bekleniliyor. Sadece Bafra ilçemize değil; Alaçam, 19 Mayıs, Yakakent gibi çevre ilçelerimizden Sinop’a kadar geniş bir alana hizmet verecek Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, hizmet alanındaki insanlarımızın il merkezine gelmeden nitelikli diş sağlığı hizmetine ulaşmalarını sağlayacak.

PERSONEL ALIMI

Sağlık Bakanlığı 13 Nisan 2022 Tarihinde 10 bin kamu işçisi alımını yapmıştı. Bu alınanlar içinde bazı personellerin Bafra Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde göreve başlayacağı ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı’nın Bafra Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne  2.Alımların ise Haziran ve Temmuz Ayı içerisinde olacağı ifade edildi…

Sağlık Bakanlığı 13 NİSAN Atama Duyurusu İlanı

Bakanlığımız taşra teşkilatlarında, İş Kanunu kapsamında görevlendirmek üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına işçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 10 bin kadroya “Temizlik Görevlisi, Elektrikçi, Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım Ve Arıza Giderme Elemanı, Özel Güvenlik Görevlisi, Klinik Destek Elemanı, Marangoz, Isıtma Ve Sıhhi Tesisatçı, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı, İnşaat Boyacısı ve Şoför,” kadrolarına 6-7 Nisan 2022 tarihinde noter karşısında çekilen kura çekimi sonrasında atanmaya hak kazanan adaylar asil ve yedek adaylar olarak ilan edilmiştir. İller bazında yerleşmeye hak kazanan adayların listeleri İl Sağlık Müdürlüklerine iletilmiştir.