“Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hikmet dolu yolculuğu olan mübarek Miraç Kandiline erişmenin huzuru içerisindeyiz. Miraç; insanlığa yol gösterici olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in, Allah’ın davetiyle Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da göğe, yüce âlemlere ve ilahi huzura yükseldiği mukaddes ve manevi bir yolculuktur. İslam âlemi olarak manevi dünyamızın aydınlandığı, asırlardan bu yana coşku ile idrak ettiğimiz bu manevi gecelerden en iyi şekilde istifade etmeliyiz.

Manevi duyguların en üst seviyede yaşandığı mübarek günde ülkemizin bekası, afetlerin ve savaşların son bulması için dua edelim. Manevi hayatımızı canlandıran, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı harekete geçiren Miraç Kandili gecesinde hatalarımız için rabbimizden mağfiret dilemeli ve verdiği nimetler için şükretmeliyiz. Bununla birlikte devletimizin bekası, milletimizin birlik ve beraberliği, zülüm altındaki Müslüman kardeşlerimizin en kısa zamanda selamete ulaşması için duamızı eksik etmemeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Müslüman Âleminin ve hemşehrilerimin Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu gecede yapılan duaların; İslam dünyasının birlik, dirlik ve beraberliğine, kardeşliğimizin güçlenmesine, insanlığın sağlık, huzur ve mutluluğuna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum" dedi.