Bafra Belediyesi yeni mahalle olan köylerde ki yoğun kar yağışına karşı mücadelesini sürdürüyor. Belediye ayrıca heyelan meydana gelen mahallelere de müdahale etti. Bafra Belediyesi’nin anında mücadelesi mahalleliler tarafından takdirle karşılandı.

 Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “Gökçekent mahallemizde heyelan meydana geldi. Ekiplerimiz ve iş makinelerimiz anında müdahale etti. Darboğaz, Yeşilköy, Dikencik, Sarpun, Meşelitürkmenler, Esençay, Ortadurak, Hacığlu, Asmaçam, Ağaçalan, Çulhakoca mahallelerimizde karla mücadele kapsamında yol açma çalışmaları yapıldı. “

 Bafra Belediye Başkanı açıklamalarını şöyle tamamladı: “İlçe merkezimizde bir problem olmadı. Fakat yüksek mahallelerimizde yoğun kar yağışı yaşandı. Meteoroloji ile sürekli temas halindeyiz. Yoğun kar yağışına karşı elimizde ki imkânlar dâhilinde hazırlıklarımızı yapmıştık. Yolları kapanan mahallelerimize anında müdahale ettik. Halkımızın mağdur olmaması için elimizden gelen her şeyi yaptık. İş makinelerimizi ve personellerimizi yolları kapanan mahallelerimize yolladık. Büyükşehir Belediyesi ile de sürekli temas ve koordine halindeyiz. Amacımız insanlarımızın mağdur olmamasıdır. Yoğun kar yağışlarında toplumsal dayanışma ve yardımlaşma da önemlidir. Hemşerilerimiz bu konuda her zaman duyarlı olmuştur.”