Bafra Belediyesi’nin hayata geçireceği Bafra Kent Ormanında Doğa-Yeşil alanlar-çocuk oyun parkı-yürüyüş yolları-kamelyalar-piknik ve dinlenme alanı ayrıca sosyal alanlar hepsi bir arada olacak.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “8 önemli proje ve hizmeti hayata geçirme çalışmalarına başlattık. Bunlar içerisinde olan bayanlar için ücretsiz olarak düzenlediğimiz ‘Sağlıklı Yaşam Etkinlikleri’ hazırlıklarımızı tamamladık, müracaatlarımızı alıyoruz. 65 yaş üstü bay ve bayan emekli ve yaşlılarımızın faydalanacağı ‘İkinci Bahar Lokali’ inşaatı devam ediyor. ‘Bafra Kent Ormanı’ çalışmalarımızı ise başlattık. Hazırlıkları biten ve başlayacağımız proje ve hizmetlerimizi de hemşerilerimle paylaşacağım. Hepimizin bildiği gibi kent ormanları; kent alanı içinde veya çevresinde yer alan ve insanlara rekreatif olanaklar sunabilen doğal ve yeşil alanlardır. Dolayısıyla da toplumun fizyolojik, psikolojik, ekonomik ve sosyal gelişimine katkıda bulunurlar. Kent ormanları günümüzde kentlerin yeşilliği olarak tanımlanmaktadır. Bu çok doğru ve yerinde bir ifadedir. Bafra Kent Ormanı ile sosyal hayatımıza doğanın imzasını atacağız.” dedi.

Başkan Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı: “Bir kısmına başladığımız ve bir kısmının hazırlıklarını da kısa bir süre sonra tamamlamış olacağımız bu 8 proje ve hizmetimiz sağlık, eğitim, dezavantajlı kesimler, sosyal hayat, bilgi, turizm, tarım ve istihdam alanlarında olacaktır. Bu proje ve hizmetler ile yaşlılarımıza, bayan kardeşlerimize, çiftçilerimize, öğrencilerimize, engellilerimize ve meslek sahibi olmak isteyen insanlarımıza önemli katkılar sağlayacaktır. 8 proje ve hizmetimiz içerisinde bulunan Kent Ormanları toplumlara estetik, ekonomik, psikolojik ve sosyolojik faydalar sağlamaktadır. Bunu ilçemize kazandıracağız. Bu ilk çalışmamızdan sonra ise daha kapsamlı Kent Ormanı uygulamalarını yaygınlaştırarak gerçekleştirmeyi arzu ediyoruz.” dedi.