Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen ‘2016 Sporun Enleri’ ödül töreni programı yoğun ilgi gördü. Samsun 15 Temmuz Şehitler Parkı Çok Amaçlı Salonu'nda düzenlenen törene Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Ak Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, , İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Başkanı Ali Düşmez, Samsun Garnizon Komutanı J.Alb. Ünsal Ağaoğlu, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri, Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, kulüp başkanları, sporcular ve hakemler katıldı.

 BAŞKAN TOK; BİR MİLLETİN AZMİNİN BÜYÜK GURURLAR YAŞATTIĞINI BİR KERE DAHA GÖRDÜM

Ödül töreninde İlkadım Belediyesi Sporcuları ve Antrenörleri ile bir araya gelen Başkan Tok; "Bir milletin azminin ne büyük gururlar getirdiğini "2016 Sporun Enleri Ödül Töreni"nde bir kere daha gördük. Belediye olarak genç yavrularımızın fiziksel ve sosyal gelişimlerinde en büyük rol sahibi olan spor aktivitelerine desteğimizi hiç bir zaman esirgemedik. Genç sporcularımızda hemen hemen her dalda İlçemize hem ulusal hem de uluslararası arenada gurur kaynağı başarılar getirdiler. Ben en başta bu törende ödül kazanan sporcularımızı ve bu vesile ile de tüm sporcularımızı gönülden kutlarım" şeklinde konuştu.

 

İLKADIM SPORCULARI 18 ÖDÜLLE İLK SIRAYI KAPTI

Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen ‘2016 Sporun Enleri’ ödül töreninde değişik branşlardan ödüle hak kazanan 18 İlkadım Belediyesi Sporcusu İlkadım İlçesini gururlandırdı. Özellikle sosyal medya gibi etkenlerle gençlerin asosyalleşme oranının arttığı bu dönemlerde her yaştan sporcunun İlkadım'a kazandırdığı başarılar spor camiasından büyük övgü aldı.