8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle ,Mevlana Mahallesi Şelale evler apartmanı sakinleri’nin düzenlediği etkinliğe Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’de katıldı.

Bafra Mevlana Mahallesi, Şelale evler apartmanı sakinleri  8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir etkinlik düzenlediler.Etkinliğe davet edilen Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, apartman sakinlerinin isteğini kırmayarak programa katıldı.

Apartman Sakinleri yaptıkları açıklamada; “8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada kadınların sorunlarına dikkat çekildiği ve kadın haklarının savunulduğu, eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerinin dile getirildiği bir gün olarak kutlanmaktadır.

” Kadınlar, insanlığın varlığı ve devamı için vazgeçilmez bir unsurdur. Ailenin, dolayısıyla toplumun temel taşıdır. Çocuklarına hakkı, hukuku, adaleti, dürüstlüğü, çalışkanlığı, sevgiyi, saygı ve hoşgörüyü öğütleyen ve onları bu doğrultuda yetiştiren annelerin bulunduğu toplumlar, büyük medeniyetler inşa etmiştir” dedi.

 Mahalle sakinleri Davetlerini Kırmayan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin'e ve Mevlana Mahallesi Muhtarı Servet Şengüle Teşekkür ettiler.

KADINLARA ÖNEMLİ HAKLAR VERİLDİ

Bafra Belediye Başkanı  Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün tarihçesinde emekçi kadınlar ve hüzün vardır. Ben 8 Mart dünya kadınlar gününü bir bilinçlenme ve farkında olma günü olarak da görmekteyim. Geçmişten günümüze kadınlarımız hakları konusunda çok önemli mesafeler alınmıştır. Elbette alınacak daha çok yol vardır. Kadına ana, eş, can, diyoruz. Kadın şehit annesidir, gazi ablasıdır, öğretmendir, doktordur, ebedir, hemşiredir, işçidir, validir, kaymakamdır, girişimcidir, polistir, yöneticidir, teyzemizdir, nene hatundur, halamızdır, anneannemiz, babaannemiz bilgemizdir, kısacası kadın her şeydir. Toplumumuzun ve geleceğimizin temel taşıdır. Ama ne yazık ki kadına yönelik şiddet, taciz, küçük yaşta evlendirmeler ve negatif ayrımcılık gibi problemlerde bulunmaktadır. Toplum olarak kadına yapılan haksızlıkların karşısında durmalıyız.

Hükümetimiz bu konularda çok önemli adımlar atmıştır. Cumhuriyetimizin ve devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk batılı ülkelerden yıllar önce kadınlarımıza önemli haklar vermiştir. Yaşanılan problemleri aşmada toplumun tüm kesimleri olarak el birliği içerisinde olmalıyız. Bu konuda hepimize büyük görevler düşmektedir. Biz üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.