Ekonomi dergisi Forbes, 13 yıldır en zengin 100 Türk’ün isimlerinin sıralandığı listeyi yayımlamakta. Açıklanan bu yılki listenin ilk sırasını 4,8 milyar dolarlık servete sahip olan 58 yaşındaki Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker alıyor.

2. sırada 4 milyar dolarlık servetle Rönesans Holding’in patronu Erman Ilıcak yer alırken, Fiba Holding'in patronu Hüsnü Yeğin 2 milyar 900 milyonluk servetle 3. sırada yer almakta.

Yıldırım kardeşler de listeye girdi

En zengin 100 Türk'ün yer aldığı listeye bu yıl yeni giren isimler de oldu. Bu isimler arasında ise yaklaşık 3 ay önce vefat eden Yıldırım Holding CEO’su Mehmet Yıldırım'ın iki çocuğu da bulunmakta. Sahra Cansu-Hüseyin Can Yıldırım kardeşler babalarının vefatından sonra kendilerine kalan 525 milyon dolarlık servetle Türkiye'nin yeni zenginleri listesine girdiler.

2017 yılının Ekim ayında vefat eden ve Samsun'da defnedilen Mehmet Yıldırım’ın sahibi olduğu Yıldırım Holding, dünyanın 28 ülkesinde, maden, gübre, gemicilik ve liman hizmetleri gibi 11 ayrı sektörde faaliyet gösteriyor ve 10 bini aşkın çalışanı bulunuyor.