Milletvekili Hasan Basri Kurt, beraberinde Canik Ak Parti İlçe Başkanı Ercan Eler, Gençlik Kolları Başkanı Serkan Asma, Belediye Meclis Üyeleri ve teşkilat mensuplarından oluşan heyet ile birlikte Canik İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Sınıfları tek tek gezip inceleyen Milletvekili Kurt, öğrencilerle sohbet etti. Daha sonra okulun konferans salonunda tüm öğrencilere hitap eden Milletvekili Kurt burada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek şunları kaydetti;

“Canik İmam Hatip Ortaokulu fiziki şartlar olarak oldukça üst seviyede. Sınıflarımız modern ve son teknoloji kullanılarak tasarlanmış. Hepsinden daha önemli olan ise siz değerli kardeşlerimin gözlerindeki ışık. Bu sayede biz de geleceğe umutla ve güvenle bakıyoruz.

Bizim yaşıtlarımızın imam hatiplerde okuduğu dönemde bırakınız böylesine ileri teknoloji sınıfları binaları derslerimize girecek yeterli sayıda öğretmen bulmakta zorluk çekiliyordu. Yurtlarımız bugün olduğu gibi 2-4 kişilik değil 14-16 kişinin kaldığı odalardı. Çok zor şartlar altında okumuştuk ama çok şükür ki bizlerden beklenen başarıyı gösterdik, 28 Şubat zulmünde direndik, sonrasında Rabbim bizlere bugünleri nasip etti. Sizlerin üzerindeki beklenti çok daha fazla. En iyisi olmak zorundasınız arkadaşlar. Hangi bölüm okuyorsanız, hangi işi yapıyorsanız en iyi olacaksınız. Sizlere sağlanan bu imkanlara, öğretmenlerinizin emeklerine karşı en güzel teşekkürü ancak böyle edebilirsiniz.

Sizlere güvenimiz ve inancımız tam. Yarının sahipleri olarak emaneti devraldığınızda başarı çıtasını daha yukarı çıkaracaksınız.”