Hayır Çarşısının açılışında konuşma yapan Yavuz Selim vakfı Başkanı Hamit Kılıç “Vakfımızın yoğun çalışmaları sonucu Hayır Çarşımızı şimdi Allah’ın izniyle açıyoruz. Bafra’mızın en eski Vakıflarından olan Vakfımız Maddenin Manaya Hizmeti sloganıyla hizmetlerine devam etmektedir. Peygamberimiz hayırda yarışınız diyor. Vakıf olmak beraberinde birçok hizmetin yapılması anlamına geliyor. Bizlerde elimizden geldiği kadar bu alanda mücadele etmeye gayret ediyoruz. Hayır, Çarşımızın bütün gelirini ihtiyaç sahibi okuyan öğrencilerimize burs olarak aktaracağız. Bizleri kırmayarak açılışımıza gelen siz değerli kardeşlerimize çok teşekkür eder, Hayır Çarşımızın hayırlara vesile olmasını temenni ederim” dedi.

Konuşmaların ardından Bafra müftüsü Necmettin Kayar yaptığı duanın ardından kurdeleyi Bafra kaymakamı Ali Fuat Türkel, AK Parti ilçe Başkanı Tuncay Yurduseven, Millî Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra Müftüsü Necmettin Kayar ve Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin kesti.

Açılışa Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti ilçe Başkanı Tuncay Yurduseven, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Eğitim Bir Sen Bafra temsilcisi Hamdi Yıldız, Vakıf Başkanı Hamit Kılıç, Okul Müdürleri, Dernek Başkanları ve Yöneticileri, çok sayıda davetli katıldı