AK PARTİ VE MHP
31 Mart 2024’te gerçekleştirilecek olan yerel seçimler için tüm partilerde aday belirleme çalışmaları aralıksız sürüyor. AK Parti ve MHP, 30 büyükşehrin tamamında ortak aday ile seçime girecek. 30 büyükşehir’den 2’si MHP’ye, 28’i AK Parti’ye bırakılacak. Aday belirleme toplantıları kapsamında aralarında Sakarya’nın da bulunduğu 15 büyükşehir için özel çalışma yapan AK Parti'nin bu çalışmaları devam ettirip ettirmeyeceği illerin ihtiyaçlarına göre şekillenecek.

15 BÜYÜKŞEHİR 
Geçtiğimiz haftalarda AK Parti Sakarya Teşkilatını kabul eden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partililere “Kimi büyükşehir belediye başkan adayı olarak görmek istiyorsunuz” sorusunu sormuş, partililerde de düşüncelerini kapalı zarfa yazıp bildirmişti. 15 büyükşehir adayın bu hafta ki grup toplantısında açıklanması beklenirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yurtdışı programı nedeniyle grup toplantısı yapılmayacak. Böylece adaylar, yılbaşından sonra açıklanacak. Kulislerde, Erdoğan’ın ilk olarak İstanbul adayını açıklayacağı, Ocak ayının ilk haftasında da diğer adayları duyurucağı konuşuluyor. Böylece Sakarya’nın adayı da Ocak ayının ilk haftasında belli olacak.

Bafra’da Kurban Bayramı Nedeniyle Bayramlaşma Töreni Düzenlendi Bafra’da Kurban Bayramı Nedeniyle Bayramlaşma Töreni Düzenlendi

Editör: Tahsin Kurumahmut