Ali İhsan Yavuz'un öne çıkan açıklamaları...

*Bir günde tüm Türkiye’de temayül yoklamasını bitirdik. Muhteşem derecede yaptık. 163 bin kişinin oy kullandığı bir kurgudan bahsediyoruz. Yüzde 85 oranında katılım oldu. Bir tane geçersiz oy yok.

*Şuana kadar 4-5 tane her ile ilişkin memnuniyet anketleri yaptık. Partinin tüm dinamikleri yollarda.

*Sayın Cumhurbaşkanımız masaya oturduğunda partinin yaptığı bütün çalışmalar masaya geliyor. Tüm iller ve ilçeler gözden geçiriliyor. Biz şimdi buraya doğru hazırlık yapıyoruz. İşte bizim farkımız burada. Sayın Cumhurbaşkanımız tüm ilçelere eğilir. 

*Bu çalışmaların ocağın sonuna kadar biteceğini düşünüyorum.

*MHP ile ittifak çalışmalarımız sürüyor. Dinamik bir süreç 20 Şubat'a kadar bir takım değişiklikler olması mümkündür. 

AK Parti Samsun il Başkanı kim olacak? AK Parti Samsun il Başkanı kim olacak?

*Tüm adayların açıklanması benim tahminim ocağın sonunu görmez. Büyükşehirlerden çalışmaya başlanır. 81 il topluca başlanır. Bazı illerde yeni yeni çalışmalar gerekebilir.

*Aday belirleme sürecinde Ankara’da bir mülakat komisyonu olmayacak. 

"BELEDİYELER İLE İLGİLİ 2020 YILINDAN VERİ VAR"

*Belediyeler ile ilgili 2020 yılından veri var elimizde. Şimdi 2024 yılına özel anketler yapacaksınız. Zaten büyük bir hazırlığımız var. 

*Cumhur İttifakı olarak geldiğimiz nokta güzel bir nokta. Sonucu bağlamadık ama taslak olarak geldiğimiz noktayı verme şansım yok.

İstifanın son tarihi 1 Aralık. Masa çalışırken istifa edenlerden koymak istediklerini koyar bir engel yoktur.

YSK’nın yaptığı aslında kanunu açıklıyor. Seçimin başlangıcından 1 ay öncesi 1 Aralık olduğu için tarih 1 Aralık kanun gereği. Kimlerin istifa edeceğini de sayıyor YSK. Kadın ve gençlik kollarının istifasına gerek yok. Meclis üyelerinin de. İl ve ilçe başkanlarının istifası gerekiyor.

Ne olabilir teşkilat başkanlığı İl ve ilçe başkanının istifasını karar altına alır ama açıklamayabilir. Bu bir yöntemdir. Hangi başkan ne yaptı ne yapmadı bilmiyorum.

“ALLAH’IN KULU SENİ ADAY YAPABİLİRİZ DEDİĞİMİ SÖYLESİN TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDE ÖZÜR DİLERİM”

Ben seçim işleri başkanıyım bana bir Allah’ın kulu ‘sen olabilirsin, seni aday yapabiliriz’ dediğimi söylesin tüm Türkiye önünde özür dileyeceğim. Son kararı Cumhurbaşkanı öncülüğünde kurulan heyet verir.

“23 YILDIR DUYGULARIMLA HAREKET ETMEDİM”

Her il ilçe masaya gelir, o birimlerin çalışması ortaya çıkar Cumhurbaşkanımız da karar verir.

En fazla oyu getirecek maksadından giderim. 

3 DÖNEM KURALI

Türkiye’de 3 dönem kuralına takılan bir tane Büyükşehir Belediye Başkanı yok. Diyorum ki 3 dönem kuralından bakma bu işe. İlçeler de uygulanır uygulanmaz ona bakacağız. Masa daha kurulmadı. İhtiyaç var ise değişim beklentisini karşılarsın. Şuana kadar ortaya çıkmış bir karar olmadığını söylüyorum.

TEMAYÜL SONUÇLARI

Temayülün sonuçları hiçbir zaman paylaşılmadı ve paylaşılmayacak. Temayül sonuçları açıklandı diyenler yalan konuşuyordur.O masa kurulduğunda değerlendirme yapılacak. Bir sızma olsa olsa Ali İhsan Yavuz’dan olur.

Bugünü bırakın geçmişe dönük kimse diyemez ki Ali İhsan Yavuz sonuç paylaştı.

Editör: Tahsin Kurumahmut