Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş ve Bafra Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Erol "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından başlatılan “"Konut Seferberliği" kampanyası hakkında ortak bir basın açıklamasında bulundular.
Yapılan açıklamada; “Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem yaşadık, 50 binden fazla canımızı kaybettik. 100 binlerce ev yıkıldı ve kullanılamaz hale geldi. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, yakınlarına da sabırlar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.
Her milli meselede olduğu gibi bu deprem sonrasında da TOBB ve Oda/Borsa camiası olarak hızla seferber olduk. Türk iş dünyası olarak deprem bölgesindeki mağdurların ihtiyaçlarını karşılamak için kendi kaynak ve imkanlarınızı seferber ettiniz, depremzede vatandaşlarımızı yalnız bırakmadınız. Desteğinizi depremzede vatandaşlarımızdan esirgemediğiniz ve dayanışma ile seferberlik ruhu içerisinde deprem bölgesine yönelik sağladığınız tüm yardımlar için ülkemiz iş dünyası adına şükranlarımızı sunuyoruz.
Günümüz itibariyle deprem bölgesindeki en büyük ihtiyaç, depremzedelere kalıcı-güvenli konutlar sağlanmasıdır.
Bu kapsamda Birlik Başkanımız Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun çağrısı ile “İş Dünyası Konut Seferberliği Kampanyası” nın başlatıldığı duyurulmuştur. Kampanya ile İş Dünyası olarak felaket bölgesindeki kentlerimizde depreme dayanıklı ve güvenli konutlar inşa edilmesi amaçlanmaktadır.
Kampanya kapsamında TOBB ve iştiraklerimizde zorunlu olanlar dışında tüm harcama ve yatırımlar durdurulmuş, tüm kaynaklarımız bu hayırlı işe seferber edilmiştir.


Kampanya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve İştirakleri tarafından 1 milyar TL nakdi katkı verilerek başlatılmıştır.
Samsun İli ve ilçeleri Oda ve Borsaları olarak ortak bir karar ile Samsun için tek bir noktadan yardım hesabının açıldığının altını çizen Bafra TSO Başkanı Serdal Sefa Kocabaş ve Bafra TB Başkanı Tarık Erol, üyelerimizin ve halkımızın bu gününe kadar yaptıkları yardımlar için bir kez daha teşekkür ediyor, TOBB tarafından başlatılan bu kampanyaya da destlerini bekliyoruz “dediler.

SAMSUN İL/İLÇE ODA VE BORSALARI KALICI DEPREM KONUTLARI HESABI
TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O. ELLİALTILAR ŞUBESİ

TL TR 47 0001 5001 5800 7320 3417 46
USD TR 83 0001 5001 5804 8022 5837 51
EURO TR 84 0001 5001 5804 8022 5837 33

Bu kapsamda kampanyaya ilişkin detaylar için;
https://tobb.org.tr/Sayfalar/KonutKampanyasi-1.php sayfasını ziyaret edebilirsiniz.