Başkan Kılıç hayata geçirilecek Galericiler Sitesi projesinin son durumu ile ilgili galerici esnafları ile bir araya gelerek, fikir alış verişinde bulundu.

Alparslan Türkeş Parkı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, Galericiler Sitesi Başkanı Şükrü Çelikel ve galerici esnafı katıldı.

Toplantıda söz alan Galericiler Sitesi Başkanı Şükrü Çelikel, “Yerimize kavuşmamız için başkanımızın yoğun gayreti var. Bu süreci istişare ve el birliği içerisinde yürüteceğiz. Dernek olarak üyelerimizin düşüncesine açığız. Gelinen aşama itibariyle gayretlerinden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Hamit Kılıç’a teşekkür ediyorum” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar “İlçemiz için Galericiler Sitesi’nin öneminin farkındayız. Gelişen Türkiye’de iş yerleri ile ilgili yeni kurallar getiriliyor. Söz konusu kurallara ilçe olarak uymak durumundayız. Galericiler ile ilgili iş yeri çalışma ruhsatı sorunu geçici olarak çözüldü. Böylesi sorunları kökten çözmek için belediyemiz çok güzel bir çalışma yapıyor. Böylesi bir proje için Belediye Başkanımız Sayın Hamit Kılıç’a üyelerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ise “Yeni Galericiler Site projemiz üzerinde yaklaşık bir yıldır bir çalışma yürütüyoruz. Galericiler Sitesi projemizi 50 dönüm bir alanda gerçekleştireceğiz, duyulan ihtiyaçlar için yanında 20 dönümlük bir rezerv alanı olacak. Söz konusu alan, imar çalışmaları tamamen biten Orta Ölçekli Sanayi projemizin hemen yanında ve çevre yolunun geçtiği alana yakın bir yerde yer alacak. Bu alan, ilerisinde Organize Sanayi Bölgesi, daha ilerisinde Sera Organize Sanayi bulunan ve konum olarak önemli, hareketli bir bölge. Projemiz ile ilgili tüm imar çalışmalarını tamamladık. Şu an Bafra Belediyesi’nin imarı yapılmış resmi bir Galericiler Sitesi var. Gelinen aşama itibariyle galericilerimizin bir an önce bir kooperatif kurması gerekiyor. Sonrasında ise inşaat aşaması gerçekleşecek. Galerici esnafımızın söz konusu alana değer katacağına inancım tam. Galericiler Sitemizin şimdiden Bafra’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.