Bafra’da yeğeni  E’.K’yi (13)kaçırdığı birine anlatması durumunda da annesini tehdit ettiği ileri sürülen dayısı B.D., 11 yıl 3ay  hapis cezasına çarptırılıp, tutukluluk halinin  devam etmesine karar verildi. 

Soruşturmanın tamamlanmasının ardından söz konusu olayla ilgili hazırlanan iddianamede,  B.D’nin yeğeni olan E.K’yi kaçırdığı iddiası ile dün görülen davada mahkeme dayıya 11 yıl 3 ay hapis cezası verdi.  Olay, Bafra’nın Kemalpaşa Mahallesinde meydana geldi.  2022 yılında okuldan eve dönmeyen kızı E. K. için Bafra Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesine kayıp ilanı veren  anne F.D. çocuğunun bulunmasını istemişti. Olayla ilgili inceleme başlatan Bafra Emniyet Müdürlüğü kısa süre sonra E.K’yi dayısının evinde bularak kızı annesine teslim etti. Olaydan sonra gözaltına alınan  dayı B.D. işlemlerinin ardından savcılık tarafından Bafra T Tipi Kapalı cezaevinde gönderildi. 

‘’YEĞENİM KENDİ İSTEĞİ İLE GELDİ’’

Çıkarıldığı mahkemede yeğeninin kendi isteğiyle yanına geldiğini söyleyen B.D. Babasının da yeğenini dövdüğünü iddia etti. yeğenine bir şey yapmadığını da ileri süren  dayı yeğenini korumak istediğini söyleyerek kendisini savundu.

Mahkeme sanığa,  kişiyi hürriyetinden yoksul kılmadan 6 yıl, silahlı tehditten 3 yıl 9 ay, 6136 sayılı kanuna muhalefetten 1 yıl 6 ay ve bin lira idare para cezasına çarptırıldı.