Hazal Gülcan Yılmaz Gelecek Partisi Samsun İl Başkanlığına Gelerek Aday Adaylığı Başvuru Formunu Parti İl Sekreterliğine Teslim Etti.

28.Dönem Milletvekili Aday Adaylığı İçin Gelecek Partisinden Aday Olmamdaki Temel Motivasyon Ülkemizin Yaşadığı Pek Çok Sorun Ve Bu Sorunları Yaratan , Her Geçen Gün Özgürlükleri Kısıtlayan Otoriter Yönetimlere Benzeyen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemidir; Ve Bu Sistemin Değiştirilmesini Sağlamaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Yerine Daha Özgürlükçü Daha Demokratik Ve Güçler Ayrılığına Dayalı Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi Modeline Geçilmesi Şarttır.

Gerek Anayasal Düzene Aykırı Alınan Kararlar, Gerek Baskıcı Yönetimlerle Hukuk Düzeninin Olması Gerektiği Doğrultu’da İlerlemesi, Mahkemelerin Yanlış Kararlar Ve Objektif Olmayan Kararlar Almaya Başlaması Gibi Bir Çok Sebep Sayabilirim. Benim Amacım Bir Hukukçu Olarak Bütün Yaşanan Bu Yolsuzluklar İle Mücadele Etmek Ve Anayasa Takmayan Bu İktidar Düzenine Karşı Çıkmaktır.

Genç Bir Hukukçu Olarak Baskılardan Arındırılmış Adalet Sisteminin Öncüsü Olmak İstiyorum. Hem Genç Hem De Bir Hukukçu Olarak Bu Çarpık Düzeni Değiştirmek Ve Gençlerin Sesi Olmak İstiyorum.

Başbakanımız Prof.Dr. Sn. Ahmet Davutoğlu’nun “Gelecek Gençlerindir” Sözü İle Buradayım. Bende Gelecekteyim.

Hazal Gülcan Yılmaz Kimdir;

07.04.2000 Tarihinde Samsunda Doğdum. İlköğretimimi Bafra Kolay Ortaokulu Liseyi Bafra Fen Lisesinden Mezun Oldum.

2020 Yılında Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesini Kazandım. Halen Hukuk Fakültesi 3. Sınıf Öğrencisi Olarak Eğitimime Devam Ediyorum.