Dışarıdan gelenler hariç 400 tırın bulunduğu ilçede, 50 dönümlük alanda yapılacak modern tır parkı yaşanılan pek çok sorunun ortadan kalkmasını sağlayacak.

Orta Ölçekli Sanayi Sitesi alanının ön tarafında hayata geçirilecek ‘Tır Parkı’ ile ilgili çalışmalar devam ediyor.

Kısa süre içerisnde hizmet vermeye başlaması planlanan ‘Tır Parkı’ 208 araç kapasiteli olacak ve alan bünyesinde araç bakım ve yıkama alanları yer alacak.

Her gün çok sayıda tır, kamyon ve tehlikeli madde taşıyan tankerin ilçemize giriş-çıkış yaptığını belirten Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Tır Pparkını bitirdiğimiz zaman da bütün mahalle içlerindeki tırlara, kamyonlara asla müsaade etmeyeceğiz. İlçe merkezinde bulunan tüm tırların ve kamyonların parkımıza taşınmasını sağlayacağız. Tır parkımız  bekçisi ve güvenlik kameraları ile tamamen güvenli olacak” dedi.

Şehir merkezi dışında yer alacak tır parkının acil hitiyaç durulan bir konu olduğunu ifade eden Başkan Kılıç, “Bafra’da 400 tane tır var, dışarıdan gelenler ve kamyonlar hariç. Tırlar mahalle arasında, cadde ve sokaklarda, eğitim kurumlarının yakınlarında park ediyor. 50 dönümlük bir alanda hizmete sunacağımız tır parkımız işlevsel olarak çok önemli bir ihtiyacı karşılayacak” şeklinde konuştu.

Tır parkında ayrıca içerisnde yönetici odası, lokal ve mescidin yer aldığı idari bina yer alacak. 153 m² alanda yapılan idari binanın kaba inşaatı tamamlandı.