Samsun Büyükşehir Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Toplantısı birinci birleşimi Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkanlığında gerçekleştirildi. Meclisin açılış bölümünde konuşma yapan Başkan Demir, Yeni Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) tahsis aşamasına gelindiğini belirterek “100’e yakın talep var. Hepsi inceleniyor. İstihdama büyük katkı sunacak OSB’de alt ve üstyapı inşaatı sürüyor. Havza Bekdiğin’deki OSB’nin alanının 20 bin dönüme çıkma çalışmasında ciddi bir mesafe kat edildi. Bin dönümden 20 bin dönüme çıkarılıyor. 20 kat artıyor. Büyük parseller oluşturulabilecek, ulusal ve uluslararası alanda ciddi yatırım noktasında cazip hale gelecek. Terme ve Alaçam’daki OSB çalışmaları iyi gidiyor. Vezirköprü’de Hayvancılık OSB’de halloluyor” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

ÖRNEK BİR SÜREÇ YAŞANIYOR’
“Eski Ticaret Bakanı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Samsun Milletvekili Mehmet Muş’a, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’a, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz’a, tüm milletvekillerimize huzurlarınızda Samsun adına şükranlarımı sunuyorum.

MUHALEFETE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Hükümet yatırımları ve Büyükşehir yatırımlarında iyi bir senkronizasyon yakaladık. Tüm güç birliği ile aynı hedefe doğru yürümede örnek bir süreç yaşıyor Samsun. Bunda tüm yetkililerimize, siyasetçilerimize teşekkür ediyorum. Muhalefete de teşekkür ediyorum. Geleceğe birlikte emin adımlarla yürüyoruz. Samsun tarihi bir dönem yaşıyor.” Meclis toplantısı görüşülen 43 gündem maddesinin ilgili komisyonlara havale edilmesinin ardından sona erdi.