Depremin ilk anından itibaren afetzedelerin yaralarının sarılması noktasında üstün çaba sarf eden Başkan Kılıç, asrın felaketinin yıldönümünde Hatay’da göçük altında kalarak hayatını kaybeden Piyade Uzman Çavuş Yasin Aslan, eşi Ayşe Aslan, kızları Erva ve Mina Aslan’ın ailesini ziyaret etti.

“KAYIPLARIMIZI NE UNUTTUK NE DE ACIMIZ AZALDI”

Bafra’nın Aktekke Mahallesi sakinlerinden olan Uzman Çavuş Yasin Aslan ve ailesinin baba ocağına giden Başkan Kılıç, “Bir yıl önce yaşadığımız Kahramanmaraş merkezli depremlerde yitirdiğimiz canların acısını ilk günkü gibi derinden hissediyoruz. Kayıplarımızı ne unuttuk ne de acımız azaldı. Milletçe tarihimizin en üzücü olaylarından birini yaşadık. Böylesine büyük ve elim bir olayda birlik ve beraberliğimize sığındık. Birbirimizden güç aldık. Depremin açtığı yaraları yine birlikte sardık. Sarmaya da devam ediyoruz” dedi.

ASRIN FELAKETİNDE ASRIN BİRLİKTELİĞİNİ YAŞADIK”

“Tek yürek, tek bilek olarak asrın felaketinde asrın birlikteliğini yaşadık” diyen Başkan Kılıç, “Biz yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik duygusu çok güçlü bir milletiz. Depremin ilk saatinden itibaren bize ihtiyaç duyulan her alanda depremzedelerimizin yanlarındaydık. Bundan sonra da tüm imkânlarımızla yanlarında olmaya devam edeceğiz.   11 ilimizi derinden etkileyen bu acı felaketin yıldönümünde kaybettiğimiz bütün canlarımızı rahmetle anıyorum. Rabbim ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın” diyerek sözlerini sonlandırdı.