Tüm aylardan daha hayırlı olan bu mübarek Ramazan ayı maneviyatın en çok yaşandığı müstesna zaman dilimleridir. Rabbim hepimize bu ayın feyzinden ve bereketin istifade edebilmeyi, düşünme ve nefis muhasebesi yapabilmeyi, hatalarımızdan arınarak Yüce Mevla’ya yönelmeyi nasip etsin.

Aynı zamanda bolluğun ve bereketin üzerimize bir yağmur misali yağdığı, herkesin birbirini sevgiyle kucakladığı bu önemli ay içerisinde yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi yer almaktadır. Rabbim bizleri Kadir gecesine erişip o geceyi hakkıyla idrak eden, bayrama arınmış ve bağışlanmış kulları olarak ulaştırsın. 

Rabbim bu mübarek ayın hürmetine; ülkemizde ağır hasarlar meydana getiren ve birçok vatandaşımızın mağduriyetine yol açan deprem ve sel gibi felaketlerin izlerini silebilmemizi, vatandaşlarımızın yaralarını kısa sürede sarabilmemizi, bu zor zamanlarımızı el ele vererek, milletçe aşabilmemizi nasip etsin. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten muhafaza eylesin.

Bu duygu ve düşüncelerimle; Ramazan-Şerif ayının ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini, bütün insanlığın ihtiyaç duyduğu barış, huzur ve refah dolu günlere ulaştırmasını, maneviyatın dolu dolu yaşanacağı bu kutlu ayda sevgi, kardeşlik, hoşgörü, birlik ve beraberlik iklimin tüm bölgelerimizde hâkim olmasını yüce Rabbim’den niyaz ediyorum.

Tüm İslam Âleminin ve kıymetli hemşehrilerimin ‘Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ediyorum.

Bafra Belediyesi'nden İlçe Girişine Anlamlı Çalışma Bafra Belediyesi'nden İlçe Girişine Anlamlı Çalışma