Samsun'da AK Partili belediye başkanı kendi partisinin başkanlarını zan altında bıraktı!

Samsun'da AK Partili 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, yerel seçime aylar kala kendisini öne çıkartmak için, kendi partisinin belediye başkanlarını "Cumhurbaşkanımıza yük olanlar var" diyerek zan altında bıraktı.

Samsun'da yerel seçime aylar kala, 3 dönemi dolduran 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu'ndan enterasan açıklamalar geldi.

"Sahada karşılığı olmayan başkanlar var, Yükleri Cumhurbaşkanımızın sırtında"

"Nebiyan Doğa ve Gençlik Festivali" basın toplantısında yerel seçimlere yönelik soruları cevaplayan Başkan Topaloğlu, "Siyasete AK Parti'de başladım. Belediye başkanlığında üçüncü dönemim. Üç dönem kuralı kimilerine göre uygulanacak, kimilerine göre uygulanmayacak. Henüz verilmiş bir karar yok. Şu anda tüm Türkiye'de saha araştırması yapılıyor. Üç dönem kuralı uygulanacaksa, bu dönemi tamamlayan 100'e yakın belediye başkanı var. Bizim AK Parti adına bizim başka bir yerde mi, başka bir görevde mi devam edip etmeyeceğimiz belli değil. Ama AK Parti'den başka partiden aday olmak bana yakışmaz. Biz tabii ki enerjimize güveniyoruz. Bana nerede, nasıl görev verirlerse devam ederim. Başka partiden aday olmak bana yakışmaz. Bağımsız olmak da bana yakışmaz. Benim karakterime ters. Çünkü biz siyasete Cumhurbaşkanımız ile başladık. Cumhurbaşkanımız olduğu sürece de bu davaya hizmet etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

BAZILARI OMUZ VEREMİYOR!!!

 AK Parti Genel Merkezi'nin yerel seçimle ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Başkan Topaloğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Son dönemde bazılarımız omuz verebiliyor, bazıları veremiyor. Cumhurbaşkanımıza yük olanlar var. Hakkında birçok iddialar oluyor. Enerjisini kaybetmeyen, metal yorgunluğu olmayan, 'şu anda bununla ilgili anket yapılıyor, anketlere güveniyorum', sahada karşılığı olan belediye başkanları var. Bunlarla devam ederler diye düşünüyorum. Devam etmeleri de gerekiyor. 15 yıldır başkanım. Enerjisini kaybetmeyen başkanların yaptıkları hizmetler ve halktaki karşılığı ortada. Anketlere de yansıyor. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi 'metal yorgunluk' sadece 3 dönem için değil, belki 1 veya 2 dönemdir başkan olanlar için de geçerli olacak. Çünkü bizim bir oy kaybına tahammülümüz yok."

19 MAYIS İLÇESİNDE AK PARTİ OY KAYBETTİ

2018 27.Dönem Milletvekilliği seçimlerinde 19 Mayıs İlçesinde 10.700 oy alan AK Parti,Son yapılan 2023 Milletvekilliği seçimlerinde 1145 oy kaybederek 9.555 oy aldı…

OSMAN TOPALOĞLU AK PARTİ'NİN OYUNU MU DÜŞÜRDÜ ?

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nun ilçesinde vatandaşlar üzerinde memnuniyetsizlik yaratması, 19 Mayıs’da 2023 milletvekili seçimlerinde  oy düşmesine neden olduğu iddia edildi. 

2024 yerel seçimler öncesi araştırma şirketlerinin yaptığı anket çalışmalarında 19 Mayıs İlçesinde geçen seçimlere oranla oy kaybettiği , sebebi ise mevcut Belediye başkanının partisine zarar vermesi olarak yorumlandı.

VATANDAŞI TEHDİT ETMİŞTİ

Topaloğlu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonrası kendisine oy vermeyenleri hizmet vermemekle tehdit etmiş, bu konuşması da yaygın basının gündemi olmuştu.