AK Parti ve MHP heyeti daha önce büyükşehir, il ve ilçe adaylarının belirlenmesi için 20’ya yakın toplantı gerçekleştirilmiş ve oluşturulan raporlar genel başkanlara sunulmuştu. Genel başkanların adayları belirlemesinde yol gösterici olan heyet bu kez belediye meclis üyelerinin belirlemesi için toplantılara başlıyorlar.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, sosyal medya hesabından AK Parti ve MHP heyetlerinin bugün bir araya geleceğini duyurdu.  Yıldız, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde belediye meclisi üyelerinin belirlenmesinde izlenecek yöntemin gözden geçirileceğini ifade ederek, "Milli bekayı esas alan siyasi ve ahlaki bir duruşla somutlaşmış işbirliği çerçevesinde, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Belediye Meclisi Üyelerinin  belirlenmesinde izlenecek yöntemi gözden geçirmek üzere, Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti heyetleri bugün bir araya gelecektir" ifadelerine yer verdi.

Heyetlerin ayın 20'sine kadar sıklıkla toplanarak belediye meclis üyeliklerini belirlemesi bekleniyor.  Belirlenen meclis üyeliklerinin dengeli olarak dağıtılması bekleniyor.