CHP Bafra Meclis Üyesi Erhan Akbulut Miraç Kandili münasebetiyle yayınladığı mesajda; Türkiye'nin yüreğinde derin yaralar açan, asrın en büyük felaketinin yaşandığı bugünlerde, ülke ve millet olarak kenetlenmeye ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Akbulut; "Rahmet ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı en müstesna gecelerden birisi olan Miraç, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) ihsan ve ikram dolu mucizevi bir yolculukla Cenab-ı Hakk’ın yüksek huzuruna kabul edildiği kutlu yolculuktur.

Bizlere, en sıkıntıya düştüğümüz zamanda dahi bir çıkış yolunun olabileceğini ve Yüce Allah'ın yardımını esirgemeyeceğini gösteren bu mübarek gecede, başta ülkemizin yaşadığı büyük deprem afetinde hayatını kaybeden, yaralanan ve etkilenen tüm vatandaşlarımız olmak üzere kendimiz, ailemiz, milletimiz ve kardeşlerimiz için dua etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin, aziz milletimiz, ülkemiz, İslam âlemi ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum."