Geride kalan dönemde ilçenin başta alt yapı olmak üzere bir çok temel ihtiyacının karşılandığını ifade eden Başkan Kılıç “Allah nasip ederse yeni dönemde Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek büyük vizyonun lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılı manifestosunda yer alan üretim odaklı proje ve çalışmalarımızı Bafra’mıza kazandıracağız” dedi.

Samsun'da AK Parti 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde bu ilçeleri kaybetti Samsun'da AK Parti 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde bu ilçeleri kaybetti

Başkan Kılıç konuyla ilgili açıklamalarında;

ÜRETEREK DIŞA BAĞIMLILIKTAN KURTULDUK
Seçimden sonraki 5 yıllık görev süremizde Beton Santrali, Konkasör, Ariyet Ocağı, Elek (yıkama) Tesislerimizle “Temel Belediyecilik’ hizmetlerindeki kalite standartlarını daha ileri bir seviyeye çıkarma noktasında önemli adımlar atarak dışa bağımlılıktan kurtulmanın yanında üretim alanında önemli adımlar attık. Aynı şekilde şehir mobilyalarımızı da kendimiz üreterek ciddi tasarruf sağladık.

ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ SİTESİ VE GELİŞİM PROJEMİZ ÇOK YÖNLÜ
Çalışmaları hızlı bir şekilde devam eden ve yeni dönemde hizmete başlayacak olan Orta Ölçekli Sanayi Sitesi ve Gelişim Projemiz Üretim Yüzyılında Bafra’mızda hem üretim ve istihdamı artırmak hem ekonomiye katkıda bulunmak adına örnek projemiz olacak. Bu manada Bafra’mıza dolayısıyla ülkemize pek çok alanda katma değer kazandıracak olan projemiz diğer özelliklerinin yanında 3 binden fazla hemşehrimze iş imkanı sağlaması açısından da önemli. Sağlıklı çalışma ortamının üretime pozitif yansıması göz önüne alındığında galericiler sitemiz de ilçemiz adına önemli bir kazanım olacak.

AVANTAJLARIMIZI FIRSATA ÇEVİRECEĞİZ
Türkiye Yüzyılında özellikle üretim alanında Bafra’mızın sahip olduğu kültürel miras, köklü tarih ve coğrafi konumunun sağladığı avantajların farkındayız. Bu avantajları çok yönlü projelerle fırsata çevirecek çalışmaları gerçekleştirecek, sosyal, kültürel, ticari ve tarımsal hamlelerin öncüsü ve destekçisi olacağız. İlçemizin tarihsel dokusunu ülke ve dünya konjonktüründe konuşulmasından öte ziyaret edilir bir alt yapıya sahip olmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Kılıç sözlerini “Türkiye Yüzyılı’na, Bafra’da geniş istihdam alanları yaratarak, ileri teknolojiyi kullanıp doğru üretimle yüksek verim elde ederek önemli katkı sağlayacak” şeklinde tamamladı.