Havaların soğumasıyla grip vakalarında artış yaşanırken, son dönemde üst solunum yollarında aynı anda birden fazla virüs görülmeye başlandı. Uzmanlar 'üçlü virüs' olarak bir arada görülen rinovirüs, RSV ve influenza ile ilgili vatandaşları uyarırken, okullarda sınıfların yarısı, hastalık nedeniyle gelemeyen çocuklar nedeniyle neredeyse boş kalmaya başladı. Hastaneler grip salgını yaşayan kişilerle dolup taşarken iş dünyası da bu durumdan etkilendi.

BAFRA’DA SAYI AZIMSANMAYACAK KADAR FAZLA!

Bafra 'da bulunan çok sayıda okulda öğrenim gören öğrencilerde son günlerde yüksek ateş, halsizlik, öksürük, boğaz ağrısı ve burun akıntısı şikayetlerinin yaşanmaya başlaması velileri tedirgin etti.

Yüzlerce öğrencide ağır grip belirtileri görülürken hastanelere başvuran sayısında da her geçen gün artış yaşanmaya başladı. ISPARTA'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Isparta'nın Sütçüler ilçesinde, gribal enfeksiyon vakaları nedeniyle bir okulda eğitime 5 gün ara verildiği bildirildi. Sütçüler Kaymakamlığından yapılan açıklamada, İlçe Hıfzısıhha Kurulunun kararına istinaden Çandır Köyü Oğuz Önder Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulunda artan gribal enfeksiyon vakaları nedeniyle bugünden itibaren 5 gün süreyle eğitim öğretime ara verildiği aktarıldı.