AVRUPA’DA KIZ ÇOCUĞU KAÇIRAN ÇETE ARANIYOR

İngiltere’de Scotland Yard 2007 yılında Portekiz’de kaçırılan kız çocuğu için yeni bir imkan ve fon talebine olumlu yanıt aldı.

Madeleine McCann henüz 3 yaşında iken 2007 yılında kayboldu ve bu bir çocuk kaçırma çetesi tarafından organize edildi. Fotoğrafları tekrar dağıtılan ve arama genişletilen McCann için artık son zarların atıldığını ileten yetkililer, Avrupa’da yaygın şekilde kız çocuğu kaçırma olaylarının yaşandığını dile getirdi.

Çocuk kaçırma çetesinin yüksek bir ihtimalle sosyal medya hesapları üzerinden fotoğraf takibi yaparak avlarını belirledikleri ve çocukları kaçırdıkları tahmin ediliyor.

Çocukların sübyancı çetesi tarafından kaçırıldığını belirten yetkililer, ödeneklerin ve personelin azaltılmasından şikayet ediyorlar. İngiltere Başbakanı Teresa May son olarak araştırmalar için 95.000 Euro ödenek tahsis ederek aramaların hızlandırılmasını istedi.

Aileler üzgün çünkü on yıla varan kayıp sürelerine rağmen Avrupa bu konuda hiçbir ilerleme kaydedilemedi.

Dedektifler çocuk tacirlerinin ve sübyancıların peşinde.

Avrupa^da yaygın şekilde sübyancılık eğilimiolduğu ve kız çocuğu istismarı ve kaçırma eylemlerinin oldukça yüksek oranda seyrettiği belirtiliyor.

Kynk: dailymail