Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Ordu-Giresun Havalimanı seferini gerçekleştiren Airbus A321 tipi uçağı, yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle planlanan inişi gerçekleştiremedi. İstanbul Havalimanı'ndan kalkış yapan uçak, seyir halindeyken ortaya çıkan olumsuz hava şartları sebebiyle Ordu-Giresun Havalimanı'na iniş yapamadı.

Türkenler Motorlu Araçlar Ltd.Şti. İşletme sahibi işadamı Tevfik Türken, Mübarek Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Türkenler Motorlu Araçlar Ltd.Şti. İşletme sahibi işadamı Tevfik Türken, Mübarek Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

THY yetkilileri, alınan güvenlik önlemleri çerçevesinde bir karar alarak uçağın rotasını değiştirdi ve Ordu-Giresun Havalimanı yerine Samsun Havalimanı'na yönlendirdi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle iniş gerçekleştiremeyen uçak, Samsun Havalimanı'na sorunsuz bir şekilde indi.

Yolcular, güvenli bir şekilde uçaktan ayrılarak havalimanında gerekli bilgilendirmeleri aldılar. THY, olumsuz hava şartlarına karşı aldığı bu kararla güvenlik ve yolcu konforunu ön planda tuttuğunu belirtti. Yolcuların güvenliği ve seyahat deneyimi için alınan bu tedbir, havacılık sektöründeki standart uygulamalar çerçevesinde gerçekleştirildi.

Editör: Tahsin Kurumahmut