Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Atakum Belediye Başkan Adayı Özlem Maraş'ın Proje Lansmanı yansımaları devam ediyor. Maraş'ın, Atakum'un genç nüfusunu ve üniversite öğrencilerini desteklemek amacıyla projeleştirdiği 'Atakum Kart' projesi gençler tarafından çok tutuldu ve heyecan verici bulundu.

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Atakum Belediye Başkan Adayı Özlem Maraş'ın gençlik için heyecan verici bir gelişme olarak planladığı 'Atakum Kart' gençler tarafından çok tutuldu. Mimar Özlem Maraş konuyla ilgili olarak; "Bu yenilikçi proje, gençlerin günlük yaşamlarını kolaylaştıracak ve Atakum'u gençler için daha yaşanabilir, eğlenceli ve destekleyici bir şehir haline getirecek" dedi.

Başkan Kocabaş’tan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı Başkan Kocabaş’tan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Özlem Maraş, eğitim ve ulaşıma devrim niteliğinde bir yaklaşım olan Atakum Kart'ın sunduğu imkanları şu şekilde açıkladı:

"Atakum Kart, eğitim ve ulaşım alanlarında devrim niteliğinde bir yaklaşım getiriyor. Bu kartla, Atakum'da yaşayan gençler ve üniversite öğrencileri, eğitim süreçlerinde ve günlük yaşantılarında önemli avantajlardan faydalanacak. Bu proje, öğrencilere ulaşımda kolaylık sağlamanın yanında eğitim yolculuklarını da daha keyifli bir hale getirecek.

AYDA 5 GB ÜCRETSİZ İNTERNET İMKANI

Atakum Kart'ın önemli özelliği, öğrencilere dijital dünyada büyük bir adım atmalarını sağlayacak olan ayda 5 GB ücretsiz internet erişimi. Bu, özellikle online eğitim materyallerine ve kaynaklarına erişim açısından öğrenciler için büyük bir kolaylık sağlayacak.

TOPLU TAŞIMADA GENÇLERE YÖNELİK AVANTAJLAR

Projede, toplu taşıma kullanımını özendirecek ve öğrencilere mali anlamda destek olacak bir dizi teşvik bulunuyor. Atakum Kart sahiplerine her ay 30 ücretsiz toplu taşıma biniş hakkı verilmesi planlanıyor. Bunun yanı sıra, kart sahipleri toplu taşıma kullanımlarında %30 indirimden yararlanabilecek. Bu, hem ekonomik anlamda bir rahatlama sağlayacak hem de sürdürülebilir ulaşımı teşvik edecek.