Başkent Ankara'da düzenlenen 9 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası'nda büyük bir başarıya imza atarak, çift erkeklerde Türkiye Şampiyonu olan Arda Doğaç Atan ve Kerem Acu ile Türkiye üçüncüsü olan Ömer Arda Turan ve Onur Acu, Badminton Antenörleri Ömer Aydoğmuş ile birlikte Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i makamında ziyaret etti. Şampiyon sporcular, elde ettikleri başarıyı kendilerine destek veren Başkan Genç'e armağan etti.

 'SPORA YATIRIM, GELECEĞE YATIRIM'

Sporcuları başarılarından dolayı tebrik eden Başkan Osman Genç, gençlerin sağlıklı yetişmeleri amacıyla spora önem verdiklerini belirterek, "Canik Belediyesi olarak kurduğumuz Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi ile diğer spor tesislerimiz sayesinde gençlerimiz hem spor yapma imkanı buluyor hem de ulusal ve uluslararası alanda önemli başarılar elde ediyor. Spor, gençlerimizin fiziki, zihinsel ve ahlaki yönden sağlıklı gelişmeleri açısından çok önemli. Spora yaptığımız yatırımların meyvelerini alıyoruz. Bu bakımdan spora yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Spora yaptığımız yatırımı geleceğe yapılan yatırım olarak görüyoruz" dedi.

 'SPORA DESTEK SÜRECEK'

Son yıllarda yaptıkları yatırımlarla Canik'i sporda bir marka haline getirdiklerine işaret eden Başkan Genç, "Canik Belediyespor Bayan Basketbol Takımımız şehrimizi Süper Lig'de başarıyla temsil ediyor. Ayrıca diğer spor branşlarında gençlerimizin elde ettiği başarılar bizlere onur veriyor. İnanıyorum ki bu tür başarılar bundan sonra da artarak devam edecektir. Ben sporcularımızı kutluyorum. İnanıyorum ki Bulgaristan ve İstanbul'da düzenlenecek şampiyonalarda da şehrimizi en iyi şekilde temsil edeceklerdir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da spora ve sporcuya desteğimiz artarak sürecektir" diye konuştu.

 BAŞKAN GENÇ'E TEŞEKKÜR

Badminton Takımı hocası Ömer Aydoğmuş ve şampiyon sporcular da, kendilerine ve spora verdiği destek nedeniyle Canik Belediye Başkanı Osman Genç'e teşekkür etti. Badminton takımı olarak başarılarının devam edeceğini belirten Aydoğmuş, "9-12 yaş milli sporcularımız Anıl Ulaç Atan, Miraç Kantar Aralık'ta Bulgaristan'ın Sofya şehrinde düzenlenecek Uluslararası 13 Yaş Altı Badminton Turnuvası'na katılacak. Yine 19 Yaş Altı sporcularımız Elmas Nur Şencan, Anıl Atan, Miraç Kantar, Ümran Sağlam, Sedanur Kantar 14-17 Aralık'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek Turkey Junior 2016 Şampiyonasına katılacak. İnanıyoruz ki oralardan da başarıyla döneceğiz. Bizlere verdiği destekten dolayı Başkanımız Osman Genç'e teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.