Tarihi ve kültürel zenginliklerle dolu Samsun, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla da isminden daha fazla söz ettiriyor. Türk geleneğinin önemli unsurlarından hamamların yeniden eski albenisine kavuşması noktasında da önemli çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi İlkadım İlçesi’ndeki Belediye Hamamını yeniden inşa ediyor. İnşaat çalışmalarının hızla sürdüğü projede yüzme havuzu, sauna, buhar odaları, masaj odaları ile otopark yer alıyor.
‘YENİ HAMAM DAHA GÜZEL OLACAK’
Vatandaşlar da Belediye Hamamı projesinin inşaatının bitirilerek hizmete girmesini heyecanla bekliyor. Belediye Hamamının yıkılarak yenisinin yapılmasının çok iyi olduğunu belirten Asiye Pala, “

Eski hamam daha küçüktü. Şimdi havuzlu falan yapılıyor. Yeni hamam daha güzel olacak” diye konuştu.


Erol Türker ise yeni Belediye Hamamı’nın çok güzel olacağını söyleyerek “Yapılan her şey güzel olur. Buraya yakışacak. Eskisinden daha güzel olacağına inanıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
2023 YILI İÇİNDE İNŞAATI TAMAMLANACAK
Daha modern ve tarihi dokusu korunan bir hamam inşa ettiklerini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı , “Bu projeyi çok önemsiyoruz. Hamam kültürü bizim geleneğimizin bir parçası.  Bir süredir virane durumda kalan binayı yıkmamızın ardından yenisini yaptığımız Belediye Hamamı inşaatı devam ediyor. Daha modern bir tarzla hizmet verecek bir hamam olacak” diyerek, “İçerisinde yüzme havuzu, sauna, buhar odaları, masaj odaları her detay bu şehrin insanına özel olarak tasarlandı. İnşaat çalışmalarımız hızla sürüyor. Şu anda projede fiziki gerçekleşme yüzde 42 oranına ulaştı. İnşallah bu projeyi bu yıl hizmete açmayı planlıyoruz” dedi.