Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, özellikle kentin kırsal bölgelerinde bulunan mahallelerde yaşanan yol ve su alt yapı sorunlarını tamamen ortadan kaldırmak için ekiplerin gayretle çalıştığını söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerinin yaptığı çalışmalarla kentin kırsal bölgelerinde yer alan mahallelerin yol sorunu tek tek çözülüyor. Bu kapsamda Ladik ilçesinde Daldere ve Büyükalan Mahalleleri’nin yol sorunu yapılan hızlı çalışma ile çözüldü. İki mahalleyi birbirine bağlayan 5 bin 200 metre uzunluğundaki bağlantı yolunu yenileyerek ulaşım çilesi sona erdi. Genişletme çalışmalarının ardından, sathi kaplamayla yenilenen yol daha güvenli ve konforlu hale geldi.

‘17 İLÇEMİZDE GAYRETLE ÇALIŞIYORUZ’

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, özellikle kentin kırsal bölgelerinde bulunan mahallelerde yaşanan yol ve su alt yapı sorunlarını tamamen ortadan kaldırmak için ekiplerin gayretle çalıştığını belirterek “Ladik ilçemizde iki mahallemizi birbirine bağlayan bu yolla ilgili vatandaşlarımızın talepleri vardı. Hızla burası ile ilgili bir çalışma yapıldı, ekiplerimizi hemen görevlendirdik. 5 bin 200 metrelik yolda çalışmamızı hızla tamamlayıp vatandaşımızın hizmetine sunduk. Vatandaşlarımıza hizmet bizim boynumuzun borcu. 17 ilçemizin tamamında kırsal mahallelerimizde yol ve su ile ilgili alt yapı sorunlarının tamamı çözülene kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

MAHALLE SAKİNLERİ MEMNUN

Yolla ilgili yaşanan sorunun çözüldüğü için Başkan Demir’e teşekkür eden Büyükalan Mahalle Muhtarı Vedat Yüksel, “Eskiden yolumuz çok kötüydü, çukur ve tümsekler vardı. Yapılan çalışmayla yolumuz çok güzel oldu” dedi. Mahalle sakinlerinden Metin Özer ise yolda çalışma yapılmadan önce iki aracın yan yana geçemediğini söyleyerek “Yolumuz çok bozuktu. Ama şimdi çok güzel oldu. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Başkanımız Mustafa Demir’i çok seviyoruz biz. Hizmet konusunda başarılı işler yapıyor” diye konuştu. Daha önce yolun çok dar olması nedeniyle sık sık kazalar yaşandığını dile getiren mahalle sakini Mustafa Büyük ise, “Yolumuz yapıldı ve çok güzel oldu. Yol genişletildiği için şimdi kazalar azaldı, yolumuz harika oldu. Ne kadar teşekkür etsek az” şeklinde konuştu.