Bafra’nın Asar Mahallesi’nde Bafra Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi gerçekleştirilecek olan festival doğanın eşsiz ahengini içerisinde barındırırken hem doğaseverlere hem de spor tutkunlarına tarihin gölgesinde doğanın keyfini sürmeyi vaat ediyor.

26-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Kapıkaya Festivali’nin dolu dolu geçmesi için aylar öncesinden hazırlıklara başlayan Bafra Belediyesi, bu yıl katılımcılara eşsiz deneyimler yaşatmayı hedefliyor.

Hazırlıklar hakkında bilgi veren Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Cumhuriyet temasıyla düzenlenen ilk festival olmanın ve Kapıkayafest’e koordinatörlüğünü yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Gerekli tedbirleri, adımları en ince detayına kadar değerlendirerek çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Geçen yıl 27-31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz festivalimizde katılımcılarımızın festivale dair şikâyet ve taleplerini değerlendirdik. Bu yıl herhangi bir sorun yaşanmaması için aylar öncesinden çalışmalarımıza başladık. Doğa ve sporseverler için birçok yeni etkinlik hazırlıyoruz. Bunlar bizi oldukça heyecanlandırıyor. Ayrıca çok iyi isimler düzenlediğimiz konserde bizlerle olacak. Bunların duyurusunu da yakın zamanda yapacağız. Dünyaya açılan penceremiz Kapıkaya Festivali bu yıl gerçekten bambaşka olacak” dedi.