31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne katılabilecek siyasi partilerin adayları ve bağımsız adaylara ilişkin kesin listeler, il ve ilçe seçim kurullarınca ilan edildi. İl seçim kurullarınca, birleşik oy pusulalarının basımına ve basımı tamamlandıkça bir plan dahilinde ilçe seçim kurulu başkanlıklarına dağıtımına ve teslimine de bugün başlanacak.

Yerel seçimlere ilişkin, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), Mahalli İdareler Genel Seçimleri için ilan ettiği seçim takvimi işliyor.

Takvim doğrultusunda, seçime katılma yeterliliğine sahip siyasi partiler ile bağımsız adaylar, 20 Şubat'ta il ve ilçe seçim kurullarına adaylık listelerini teslim etti.

İl ve ilçe seçim kurulları, siyasi partilerin verdikleri aday listelerini inceleyerek eksiklikleri saptadı. Eksikliklerin siyasi partilerce tamamlanmasının ardından geçici aday listeleri ilan edildi.

Geçici aday listeleri üzerindeki incelemelerin de ardından siyasi partiler, aday listelerinde meydana gelen eksiklikleri tamamlayarak ilgili seçim kurullarına dün bildirdi.

Siyasi parti ve bağımsız adaylara ilişkin kesin listeler, bugün il ve ilçe seçim kurullarınca ilan edildi. Listeler, il ve ilçe seçim kurulu binalarına asıldı.

Adayların ilanından sonra, adaylıktan istifa, seçim sonuna kadar dikkate alınmayacak, ancak, bu adaylar seçilirse, istifaları hüküm ifade edecek ve yerlerine kendilerinden sonra gelenler seçilmiş sayılacak, ölüm halinde de aynı şekilde hareket edilecek.

Listelerin ilanının ardından il seçim kurullarınca birleşik oy pusulalarının basımına başlanacak. Basım işlemleri tamamlandıkça pusulalar bir plan dahilinde ilçe seçim kurulu başkanlıklarına gönderilecek.

İŞTE BELEDİYE MECLİS ADAYLARI

CUMHUR İTTİFAKI

1-AK Parti-Eyüp Sabri Şahin

2-Mhp-Abdurrahman Camaş

3-AK Parti-Soner Taş

4-AK Parti-Hasan Yavuz Ataseven

5-Mhp-Fatih Uncu

6-AK Parti-Cemil Musaoğlu

7-Mhp-Arslan Yıldırım

8-AK Parti-Bünyamin Kurt

9-AK Parti-Nazife Soruklu

10-Mhp-Kadir Yıldırım

11-AK Parti-Doğan Önder

12-AK Parti-Ali Oğuz

13-Mhp-Asım Celal Usta

14-AK Parti-Bayram Şener

15-Mhp-Hamdi Kozil

16-AK Parti-Emre Çapoğlu

17-AK Parti-Adnan Günal

18-Mhp-Sedat Öztürk

19-Ak Parti-Necati Karagöz

20-Mhp -Recai Akçer

21-AK Parti-Av.Busenur Balkaya

22-AK Parti-Ahmet Derebey

23-Mhp‐Ertuğrul Çakır

24-AK Parti-Numan Kalay

25-AK Parti-Kudret Aydoğan

26-Mhp-Zekeriya Tulum 

27-AK Parti-Hüseyin Ceylan

28-Mhp-Mehmet Özçakır

Kontenjanlar

1-Murat Cevahir

2-Ali Kocabaş

3-Erkan Mustafa Tokur

İYİ PARTİ BELEDİYE MECLİS ADAYLARI

1- Murat Şahin
2- Orkun Başar
3-Tuba Nur İpek Acar
4-Adem Demir
5-Sedat Peker
6-Kamil Baş
7-İrfan Soruklu
8-Fatih Deli
9-Mustafa Yıldız
10- Feyzullah Bozkurt
11-Eyüb Yazıcı
12- Leyla Akyıldız
13-Adem Orhan
14-Ufuk Ertekin
15-İbrahim Karaca
16-Ayhan Akarsu
17-Abdullah Türkşen
18-Saadet Türkköylü
19-Ferhat Yılmaz
20-Öznur Barutcu
21-Osman Tuncer
22-Funda Asan
23-Ümit Söyler
24-Buket İşler
25-Tuğba Sorgit
26-Deniz Karayılan
27-Ahmet Demir
28-Muzaffer Şahin

KONTENJAN ADAYLARI
1-Varol Taşdemir
2-Emrah Kurnaz
3-Muharrem Unat

YENİDEN REFAH PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ADAYLARI

1 Ramazan Çotur 
2 Yunus Aydoğan 
3 Mehmet Akkurt Yüksek 
4 Kemal Bekar 
5 Öztürk Doğutaş 
6 Musa Şener 
7 Tuncay Kartal
8 Sefa Altun 
9 Deniz Balçık Yüksek 
10 Şaban Yurduseven
11 Bekir Tüysüz 
12 Mehmet Kademer 
13 Hüseyin Çelik
14 Ömer Er
15 Tuncay Şener
16 Çetin Çağşur 
17 Cemalettin Cankurt 
18 Ertuğrul Esmer 
19 Yasin Acar 
20 Filiz Yılmaz
21 Neşe Cankurt
22 Murat Ünlü
23 Tuncay Aydın
24 Recep Öztosun
25 Erol Türk
26 Ahmet Bayraktar
27 Salih Can Demirel 
28 Hızır Taşdemir

Kontenjan Adayları

Taner Maden

Abdulkadir Aygün

Engin Taşdemir

CHP BELEDİYE MECLİS ADAYLARI

1-Turgay Bayrak - Lisans - İş İnsanı

2-Ömer Ocak - Lısans - Gayrimenkul Danışmanı

3- Hikmet Avcı - Lısans - Emekli Öğretmen

4- Orhan Çatal - Lise - Çiftçi

5- Sema Erdal - Lisans - Turizm İşletmecisi

6- Murat Perçin - Lise - Esnaf

7- Sezai Öztürk - Lise - İnşaat Teknisyeni

8- Bayram Keçe - Lise - Emekli Polis

9- Sezai Şengül - Lise - Emekli

10-Seyfi Duru - Lise -Serbest (Engelli)

11- Gültekin Yerli - İlkokul - Emekli

12- Hasan Sağlam - İlkokul - Çiftçi

13- Erkan Tosun - İlkokul -Teknisyen

14- Hüseyin Can - İlkokul –

15- Ayşe Koç - Lıse - Tarım İşçisi

16- Sündüs Erdöndü - Lise - Ticaret

17- Nurettin Topuzlu - İlkokul - Emekli

18- Hatun Sivaslı - Lıse - Serbest

19- Erkan Nar - İlkokul - Taksici

Samsun'dan kurtuluşa "dijital yolculuk" Samsun'dan kurtuluşa "dijital yolculuk"

20- Sahadettin Soruklu - İlkokul – Emeklı

 21- Köksal İlhan - Lise - İşçi

22- Halım Ceylan - İlkokul - Serbest

23- Seyfi Şener - İlkokul - Emekli

24- Erdal Çoşkun - Lıse - Metal İşçisi

25- Enver Aydın - İlkokul - Çiftçi

26- Yaşar Şahin - İlkokul - Çiftçi

27- Gökhan Kaya - Lıse – Serbest

28- Erdal Çetin - İlkokul - Emekli

KONTENJAN ADAY LİSTESİ

1-   Ali Bey Coşkun - İş İnsanı

2-   Sabri Durmuş - Emekli

3-   Tahir Yeşilyurt – Emekli

SAADET PARTİSİ BAFRA MECLİS ÜYESİ LİSTESİ 

1-Muhammet Öcal

2-Akif Özkurt

3-Ersin Türkman

4-Ferda Arslan

5-Selçuk Özdaş

6-Murat Kapusuz

7-Mahir Yıldırım

8-Emre Uzun

9-Yusuf Uyar

10-Muhammed Emin Musaoğlu

11-Mustafa Harman

12-Hüseyin Gündoğdu

13-Kerim Vatandaş

14-Safa Öcal

15-Mehmet Ali Uyar

16-Recep Nergis

17-Ahmet Uzun

18-Abdullah Uzun

ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYLARI

1-Ramazan Alkan

2-Gülşah Irmak

3-Özhan Özfidan

4-Nezahat Bulat

5-Mehmet Kara

6-Basri Baran Çubukovası

7-Hasan Yılmaz

8-Esengül Nişancı

9-Yunus Küçük

10-Muhammet Akdemir

11-Arif Atasoy

12-Nursena Yıldırım