Türkiye 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere hazırlanıyor... Seçim çalışmalarının startını erken veren AK Parti'de temayül yoklamasının ardından tüm gözler ise adayların kimler olacağı. Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı çıkışı yaptığı açıklama ile adayların açıklanma tarihi için Aralık sonunu işaret etmişti. Adayların tanıtımı için yeni bir tarih ortaya atılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, AK Parti'nin Meclis'teki ilk Grup Toplantısı'nda adayları açıklaması bekleniyor. İşte o tarih...

AK Parti Bafra İlçe Teşkilatı bayramlaştı AK Parti Bafra İlçe Teşkilatı bayramlaştı

AK Parti'de, yerel seçim için belediye başkan adaylarını belirleyecek Aday Tespit Komisyonu geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında çalıştı. İlk belediye başkan adayları yılbaşından önce açıklanacak. AK Parti'nin Meclis'teki ilk Grup Toplantısı'nda ilk adayların elini havaya kaldıracak.

Aday belirlemede temayül yoklaması, anketler ve geçmiş seçim sonuçlarını bir arada ele alan komisyon, bu çerçevede AK Parti Teşkilat Başkanlığı ve ilgili ilin milletvekilinin görüşlerini de değerlendiriyor. Komisyon, partinin tüm belediye başkan adaylarının belirlenerek ilan edilmesi sürecine kadar çalışmalarına devam edecek.

AK PARTİ'DE ADAYLAR NE ZAMAN TANITILACAK?

Yeni Şafak'ın parti kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, 2024 yerel seçimler öncesinde, AK Parti ilk belediye başkan adaylarını yılbaşından önce açıklayacak. Bu çerçevede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımı ile 27 Aralık’ta Meclis AK Parti Grubu’nda ilk grup adayın tanıtımı planlanıyor. Asıl kapsamlı tanıtım ise ocakta yapılacak.

Editör: Tahsin Kurumahmut