Bafra ilçesinde Avukatlık  mesleğini sürdüren aynı zamanda Kosovalılar Derneği (KOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı olan Bafra’nın sevilen Avukatlarından Yunus Gün geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Samsun Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurusunda bulunmuştu.


Parti mensupları ile dayanışma amacıyla ilçede bulunan bir restoranda düzenlenen iftar programına İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz, Önceki Dönem İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Rızvan Aksoy, İYİ Parti Kurucu İlçe Yöneticileri,  İYİ Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Gençlik Kolları mensupları ve çok sayıda partili katıldı.


SORUMLULUK ALMA ZAMANIMIZ GELMİŞTİR
 Düzenlenen yemek sonrasında konuşan İYİ Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Avukat Yunus Gün “Öncelikle düzenlediğimiz iftar programımıza hepiniz hoşgeldiniz. Seçime yaklaştığımız bugünlerde yoksulluk yolsuzluk işsizlik geçim derdi çifte standart adaletsizlik gibi kavramlar maalesef ülke gündeminde hep ilk sıralarda kaldı. Bu olaylara göz yumarak hayat sürdürmek artık çekilmez hale geldi. Samsun’umuzda da yaşanan problemler sorunlar çözülmek bir yana dursun giderek arttı. Bunlara sessiz kalmamak adına elimizi taşın altına koyarak arkamızda sürekli hissettiğimiz destekçilerimiz ile birlikte sorumluluk alma zamanımız gelmiştir. 


BU HAREKET CESURLAR HAREKETİDİR
Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener önderliğinde il ve ilçe teşkilatlarımızla birlikte halkımız için mücadele etme fırsatı hasıl olmuştur. Bu hareket cesurlar hareketidir. Bizde bu hareketteki yerimizi alarak İlçe yönetimi ve değerli partililerimizle istişareler sonucunda resmi başvurumuzu yaptık, ve yola koyulduk. Bundan sonraki süreç her ne olursa olsun partimin emrinde siz değerli partililerin hizmetinde yer alacağımın bilinmesini isterim. Çıktığımız bu yolu mevlam hayırlı eylesin” ifadelerini kullandı.