Samsun'da parti il binasında basın açıklamasında bulunan Yunus Gün, "Kişilerin değil Samsun'un, insanlarımızın kazanacağı bir dönemi birlikte başlatacağız" dedi
--------------------

Samsun'da Avukat Yunus Gün, İYİ Parti'den Samsun milletvekili aday adaylığını açıkladığı toplantıda önemli iddialı ve önemli söylemleriyle dikkati çekti. Yunus Gün, "İyiler olarak milletin hakkını millete geri vermek zorundayız" dedi.

KAZANAN SAMSUN VE MİLLET OLACAK
İYİ Parti Samsun İl Binası'nda düzenlenen ve İl Başkanı Hasan Aksoy dahil bir çok partilinin izlediği basın açıklamasında Yunus Gün, sözlerine, "14 Mayıs’ta, milletimiz bir tarih yazacaktır. Birlikte yazacağımız bu tarih ile kazanan Türkiye ve kazanan Samsun olacaktır" diyerek başladı.

ÇADIR SATMAYAN İYİLER GÖREVE
Ülkenin deprem felaketleri nedeniyle çok büyük sıkıntılar ve acılar içerisinde olduğunu hatırlatan Yunus Gün, "Allah’ın izniyle Millet İttifakı tüm yaraları saracak, bir daha da böyle büyük felaketler yaşanmaması için, tüm bilimsel çalışmaları yapacak ve gerekli tedbirler alınarak, liyakatli dürüst, çadır satmayan, iyiler ve  vatanperverler görevde olacaktır" dedi.

BAŞBUĞ TÜRKEŞ'İN SÖZLERİ
MHP'nin kurucusu ve başbuğu Alparslan Türkeş’in, 'Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur' sözlerini hatırlatan Yunus Gün, "Türklüğün , İslamiyetin ve kutsal değerlerimizin içinin  boşaltılmasına şimdiye kadar müsaade etmedik, sonsuza kadar da  etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

HAKSIZLIK VE HUKUKSUZLUKLA MÜCADELE
Haksızlığa, hukuksuzluğa karşı mücadele edeceğini söyleyen Yunus Gün, "Mesleğimin bana kattığı hukuk nosyonuyla, adil kanunların çıkartılması ve çıkartılan bu kanunların adilane  bir şekilde uygulanması, partimizin en büyük hedefi olduğu gibi benimde en büyük hedefim ve en  büyük mücadelem olacaktır. Haksızlığa, hukuksuzluğa, yoksulluğa ve yolsuzluğa karşı ses olan, dik duran herkesin yanında olan genel başkanımız gibi bizde bunları ilke edinen herkesin yanında ses olacağız, dik olacağız, dik duracağız" diye konuştu.

SAMSUN'UN SORUNLARINA ÇÖZÜMLER
Samsun'un her geçen gün devasa sorunlarla karşı karşıya kaldığını vurgulayan Yunus Gün, şöyle devam etti:

"Güzide şehrimiz, ülkemizin incisi Samsunumuzun saymakla bitmeyen  sorunlarının çözümü için bir dakika dahi duraksamayacağımı taahhüt ederim. Kapımız, telefonumuz Samsunlu hemşehrilerimize  sonuna kadar açık olacaktır. Samsunumuz 17 ilçesi ile ciddi potansiyellere sahiptir. Tarım, balıkçılık, turizm, lojistik, hayvancılık, tarıma dayalı sanayi, ormancılık ve sanayi alanlarındaki bu potansiyeller yeterince harekete geçirilip insanımızın refahına sunulmamıştır.

MAKAM VE MEVKİYİ DÜŞÜNDÜLER
Daha zengin daha güçlü ve daha mutlu bir Samsunu birlikte inşa etmek için yorulmadan koşacağız ve dur durak bilmeden çalışacağız. Samsunumuz 21 yıldır geri gitmiş, hakettiği hizmeti yeterince alamamıştır. Şunu işe alın, benim adamım bürokrat olsun, falanca şuraya gelsin diye makam ve  mevki dağıtmalara ayırdıkları zamanı, Samsunumuza ayırmadılar. 21 yıldır bu saltanat anlayışından Samsunumuz, 17 ilçesi ile birlikte büyük zarar görmüştür.

HEP BİRLİKTE TARİH YAZACAĞIZ
Artık bu dönemi hep birlikte bitireceğiz. Kişilerin değil, Samsunumuzun ve insanlarımızın kazanacağı bir dönemi hep birlikte başlatacağız. Tüm Türkiye de olduğu gibi Samsunumuzda da hep birlikte tarih yazacağız.

ATATÜRK, AKŞENER VE GENÇLER
Kurucu Liderimiz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ’ün 'Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizlerindir. Cumhuriyeti biz kurduk onu sonsuza kadar yaşatacak olan sizlersiniz' sözünden ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in 'Ben bu yolu gençler olmadan yürümem' sözünden feyz alarak liderimizin kutlu davasına inanç ile bakıyor ve birlikte hareket etmek için burada bulunuyoruz.

GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM
Bu mücadeleye hep beraber, en yüksek çalışmayı göstererek destek vermek zorundayız. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçerek, genel başkanımız sayın Meral Akşener’i başbakan yapmak zorundayız. Bunun için varız, Samsun için varız, Türkiye için varız."