Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, Bandırma Vapuru alanı içerisinde bir dijital gösteri merkezi hayata geçirerek Samsun’dan Kurtuluşa Dijital bir yolculuğu vatandaşlarla buluşturacaklarını ifade etti.

Samsun’dan Kurtuluşa Dijital Yolculuk ile Bandırma Vapuru alanı içerisine dijital gösteri merkezi hayata geçireceklerini belirten SBB Başkan Adayı Halit Doğan, “Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru’ndan Samsun’a çıkışıyla başlayan ve Anadolu’ya uzanan kurtuluş mücadelesini dijital bir yolculuk ile vatandaşlarımıza anlatacağız” dedi.

“Şehrimizin değerlerine sahip çıkacağız”
AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, “Samsun’umuz Kurtuluş Mücadelemizin en önemli unsurlarından biri. Kent tarihi ve kültürü açısından son derece kıymetli olan bu gururu insanlarımızla paylaşmak adına Bandırma Vapuru alanı içinde bir dijital gösteri merkezini hayata geçireceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru’ndan Samsun’a çıkışıyla başlayan ve Anadolu’ya uzanan kurtuluş mücadelesini dijital bir yolculuk ile vatandaşlarımıza anlatacağız. Bu maksatla Bandırma Vapuru içinde izleyenlerin zamanın içinde o ruhu hissedecekleri dijital bir gösteri merkezi yapacağız. Bu merkez hem Samsunlular hem de şehrimize gelen gezginler için önemli bir uğrak yeri olacak. Samsun’umuzdan Kurtuluşa dijital bir yolculuğu ziyaretçilerimize yaşatmış olacağız. Tarihimizi bilmek, şehrimizin değerlerine sahip çıkmak bizim görevimiz. Biz Samsun gibi tarihin dönümüne şahit olmuş, ilk adımların atılmasına öncülük etmiş bir şehirde yaşıyoruz. Bandırma Vapuru ile başlayan o yolculuk, Anadolu'nun kurtuluşuna kapı açtı. İnsanlarımız bunu zaten biliyor ama görmek, o anı hissetmek çok daha başka bir duygu. Hem Samsunlular hem de bu şehre gelen misafirler bu o atmosferi yaşamalı ve şehre o gözle bakmalı” şeklinde konuştu.

"Doğal güzelliklerimizi göstermemiz gerekiyor"
SBB Başkan Adayı Halit Doğan, “Turizmimizi canlandıracağız diyoruz, insanların Odak noktasını değiştirecek, hem değerlerimizi hem de doğal güzelliklerimizi göstermemiz gerekiyor. Biz o kadar güzel bir şehirde yaşıyoruz ki! Bunları doğru şekilde kullanmalı, korumalı, dünyaya açmalıyız. Bu nedenle hayata geçireceğimiz Dijital Gösteri Merkezimiz başlangıcımız olacak. Şehrimizin tüm değerlerini koruyarak, sahip çıkarak, geliştirerek daha da öne çıkaracağız. Samsun'umuz ülkemizin en özel şehri olacaksa bunu projelerimizle, insanlarımızın hayatına dokunacak işlerle yapacağız. Biz 19 Mayıs’ın, kurtuluşun, Atatürk’ün şehriyiz.. Milli ve manevi değerlerimizin ışığında şehrimizi daha ileriye taşıyacağız. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümünü yaşıyoruz. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, cennet vatanımız uğruna şehadete ermiş tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve duayla yâd ediyorum” ifadelerini kullandı.