Samsun Valisi Doç.Dr. Zülkif Dağlı, deprem felaketinin yaşandığı Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde Koordinatör Vali olarak görev yaparken, Samsun'dan gönderilen yardımlarla ilgili açıklama yaptı.

Deprem felaketinin yaşandığı Elbistan ilçesine Samsun'dan gönderilen yardımlarla ilgili bilgi veren Samsun Valisi Doç.Dr. Dağlı, Elbistan ilçesine, 359 TIR ile çeşitli gıda ve giyim malzemesinin yanında son iki günde 1.672 ton odun, 201 ton kömür, 2.943 soba, 3.227 elektrikli ısıtıcı, 51 konteyner, 39 çadır ve 7 seyyar WC ulaştırıldı" dedi.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, yardımlar için Samsunlulara teşekkür ettiği açıklamasında şunları dile getirdi:


"Asrın felaketi olarak nitelendirilen büyük depremin ardından tam bir seferberlik ve dayanışma ruhuyla harekete geçerek depremzede kardeşlerimizin yaralarını sarmak, sıcak bir ortamda barınmalarını temin etmek ve gıdadan giyime tüm acil ihtiyaçlarını karşılamak için kurumlarımız, belediyelerimiz, sivil toplum kuruşlarımız ve siz yüreği güzel hemşehrilerimizin destekleriyle Valiliğimiz koordinasyonunda Kahramanmaraş ve Elbistan ilçesine; 359 TIR ile çeşitli gıda ve giyim malzemesinin yanında son iki günde 1.672 ton odun, 201 ton kömür, 2.943 soba, 3.227 elektrikli ısıtıcı, 51 konteyner, 39 çadır ve 7 seyyar WC ulaştırıldı. Türkiye’nin afet ve acil durumlarda devlet-millet el ele yaralarını nasıl sardığının ve nasıl tek yürek olduğunun en güzel örneklerinden birisini ortaya koyan bu birlik ve beraberliğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun."